Wernisaż wystawy grafik Barbary Leszczyńskiej

Galerię „Na śmieciach” istniejącą przy Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie tym razem odwiedzi ze swoimi pracami Barbara Leszczyńska. Dla artystki jej dzieła są formą dialogu z odbiorcą, dlatego zapraszamy wszystkich chętnych do zapoznania się z nimi oraz rozmowy z twórczynią. Uroczysty wernisaż wystawy odbędzie się 25 stycznia 2019 r. o godz. 13.00.
Barbara Leszczyńska jest doktorantką gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Uczestniczyła w ponad 30 wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą, m.in. w Hong Kongu, Porto, Edynburgu, Bernie, Barcelonie, Wilnie, Kłajpedzie, Lecce czy Ostrawie. Laureatka konkursu na rezydencję artystyczną w Bretanii ogłoszonego przez Stowarzyszenie Petites Cités de Caractère na swoim koncie ma siedem wystaw indywidualnych, gdzie prezentuje ilustracje wykonane tuszem i akwarelą, linoryty, wklęsłodruki, ale także plakaty. Na wystawie artystka zaprezentuje głównie prace w technice linorytu, który jest niezwykle precyzyjny, jednocześnie w efekcie dając wrażenie wolności, radości i energii. Sytuacje przedstawione na ilustracjach mogą słusznie przywoływać odbiorcy na myśl dzieła Picassa.
Zaciekawiło nas, że artystka interesuje się głównie nietoksycznymi technikami druku oraz naturą, a zatem idealnie wpisuje się w idee przyświecające naszej działalności – ochronie Mazur. O sztuce ciężko opowiadać, trzeba ją po prostu zobaczyć  i oddać się wrażeniom – zachęca Paweł Lachowicz, prezes ZUOK Spytkowo.
I o to wrażenie właśnie chodzi, gdyż pani Barbara daje nam wolną rękę co do interpretacji tematyki jej prac – nigdy nie możemy być pewni dokąd zaprowadzi nas nasza wyobraźnia.
Wszystko, co odbierają nasze zmysły zdaje się przechodzić przez nasz zasób wspomnień oraz skojarzeń, który nadaje widokom, dźwiękom i zapachom cech wrażeniowych, osobistych – mówi Barbara Leszczyńska.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie z artystką. Jej wystawę będzie można podziwiać do 18 marca 2019 r.