15. Ogólnopolski Zlot Fiatów 126p

Miasto i Gmina Giżycko gospodarzami 15. edycji Ogólnopolskiego Zlotu Fiatów 126p. Kultowe maluchy i ich właściciele przyjadą tutaj nie tylko z Polski, ale również z Holandii, Węgier, Słowacji i innych krajów. Organizatorzy spodziewają się około 900 osób oraz około 400 maluchów. Bazą zlotu jest Camping „Borowo”.

W sobotę 11 sierpnia uczestnicy zlotu gościć będą w Porcie Ekomarina. Dzięki temu turyści i mieszkańcy Giżycka będą mogli zobaczyć okazy z początków lat produkcji ’74, ’75 poprzez mnóstwo modeli pośrednich skończywszy na samochodach tuż sprzed końca produkcji oraz takie ze zmienionymi silnikami na mocniejsze.

Każdego roku miłośnicy Fiatów 126p spotykają się w innym mieście, by pokazać swoje pojazdy, wymienić się doświadczeniami, nawiązać kontakty albo po prostu odbyć podróż w czasie. Na Mazurach zlot odbywa się po raz pierwszy. Jego uczestnicy już od czwartku mają okazję korzystać z przygotowanych przez Miasto i Gminę atrakcji turystycznych.

11 sierpnia, sobota:
* 10.00 – parada samochodami wokół jeziora Niegocin,
* 11.00 – przyjazd do Giżycka na teren Portu Ekomarina i prezentacja aut,
* 14.00 – LARP, czyli Kreatywna Partyzantka - uczestnicy odwiedzają sołectwa gminy Giżycko, zdobywają pieczątki i w nagrodę o godz. 17.30 rozpoczynają rejs statkiem po jeziorze Niegocin (port Żeglugi Mazurskiej).