15. Ogólnopolski Zlot Fiatów 126p

Miasto i Gmina Giżycko gospodarzami 15. edycji Ogólnopolskiego Zlotu Fiatów 126p. Kultowe maluchy i ich właściciele przyjadą tutaj nie tylko z Polski, ale również z Holandii, Węgier, Słowacji i innych krajów. Organizatorzy spodziewają się około 900 osób oraz około 400 maluchów. Bazą zlotu jest Camping „Borowo”.

W sobotę 11 sierpnia uczestnicy zlotu gościć będą w Porcie Ekomarina. Dzięki temu turyści i mieszkańcy Giżycka będą mogli zobaczyć okazy z początków lat produkcji ’74, ’75 poprzez mnóstwo modeli pośrednich skończywszy na samochodach tuż sprzed końca produkcji oraz takie ze zmienionymi silnikami na mocniejsze.

Każdego roku miłośnicy Fiatów 126p spotykają się w innym mieście, by pokazać swoje pojazdy, wymienić się doświadczeniami, nawiązać kontakty albo po prostu odbyć podróż w czasie. Na Mazurach zlot odbywa się po raz pierwszy. Jego uczestnicy już od czwartku mają okazję korzystać z przygotowanych przez Miasto i Gminę atrakcji turystycznych.

9 sierpnia, czwartek:
* przyjazd i rejestracja pobytu,
* możliwość zwiedzania Giżycka i jego atrakcji – Park Linowy Wiewióra, pokazy rekonstrukcyjne walk wojny światowej na terenie Twierdzy Boyen, wieża ciśnień i wszelkie inne dostępne na terenie Miasta i Gminy Giżycko,
* plaża i pływanie w jeziorze,
* integracja na campingu,
* impreza w porcie w Giżycku do białego rana, wstęp wolny.