XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Mazur w Pływaniu Długodystansowym

Gmina Giżycko oraz Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Wilkasach są organizatorami XV Ogólnopolskich Mistrzostw Mazur w Pływaniu Długodystansowym WILKASY 2018 w ramach Pucharu Polski  Masters na 100-lecie Odzyskania Niepodległości oraz IV edycji Pucharu Warmii i Mazur w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych.

Zawody odbędą się w Wilkasach 29 lipca 2018 (start o godz. 11.00) na dystansach 200 m, 500 m, 1.500 m oraz 2.950 m. W imprezie będą mogli wziąć udział zawodnicy pływający w piankach i reprezentanci służb mundurowych. Zgłoszenia do zawodów przyjmowane są przez platformę internetową www.sport-timing.pl/pomiar-czasu/zapisy-online do 26 lipca 2018 oraz w dniu imprezy 29 lipca 2018 r. do godz. 10.45 w namiocie organizacyjnym.
W części rekreacyjnej imprezy przewidziano pokaz sprzętu i uzbrojenia wojskowego 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej oraz pokaz walki wręcz w wykonaniu żołnierzy, turniej siatkówki plażowej i minitrening siatkarski dla zainteresowanych. Nie zabraknie konkursów dla publiczności z nagrodą główną w postaci lotu motolotnią nad mazurskimi jeziorami.
Gwiazdą mistrzostw pływackich będzie jeden z najbardziej lubianych zespołów nurtu disco-polo IMPERIUM, znany z takich hitów jak: „Żółte tulipany”, „Wirują światła” i „Gwiazdą na niebie” (godz. 19.00). Imprezę zakończy dyskoteka na plaży ze światowymi przebojami wszechczasów (godz. 20.30).

PLIKI DO POBRANIA:
* REGULAMIN ZAWODÓW PŁYWACKICH 2018
* PLAN SYTUACYJNY PLAŻY GMINNEJ W WILKASACH