Wernisaż fotografii Janiny Knap

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy fotograficznej Janiny Knap, które odbędzie się 22 czerwca 2018 (piątek) o godz. 13.00 w „Galerii na śmieciach”, działającej przy Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie. Artystka urodziła się w Giżycku, jest absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Na co dzień jest grafikiem, który zajmuje się projektowaniem graficznym – książki, podręczniki szkolne, gazety, akcydensy, reklamy, logotypy. Ponadto jest ilustratorką 2D ilustracji specjalistycznych (medycyna, stomatologia, książki z biologii), podręczników szkolnych dla dzieci oraz bajek.

Zajmuje się fotografią zarówno komercyjną (sprzedaż fotografii w bankach zdjęć, takich jak Shutterstock, Fotolia, realizacja sesji na zamówienie), jak i artystyczną (udział w różnych projektach i plenerach fotograficznych). Otrzymała dwie nagrody za zdjęcia o tematyce postindustrialnej. Maluje traktując tę dziedzinę jako działalność niekomercyjną. Bierze udział w wystawach zbiorowych. Od 10 lat jest współorganizuje plener malarski w Supraślu. Obecnie mieszka na stałe w Rydzewie (gmina Miłki).
Wystawę będzie można oglądać od 22 czerwca do 19 lipca 2018. Po wernisażu dla chętnych organizatorzy przygotowali możliwość zwiedzania zakładu.