Wernisaż wystawy „Ćwierć wieku rylcem po stali”

Zapraszamy na kolejną wystawę w  „Galerii na śmieciach” przy Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie. Wernisaż prac Przemysława Krajewskiego odbędzie się 16 marca (piątek), początek o godz. 13.00. Autor w 1989 r. ukończył Wydział Artystyczny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, a od września 1993 r. pracuje w Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A. jako artysta rytownik.

Jest to laureat wielu nagród artystycznych, m.in. za "Najpiękniejszy znaczek” w kategorii techniki kombinacyjnej na 13. Konferencji Rządowych Wydawców Znaczków Pocztowych w Brazylii (I miejsce), za "Najpiękniejszy znaczek rytowany" „Legiony Polskie” (II miejsce ) oraz za "Najlepszy znaczek" w kategorii techniki kombinacyjnej na 16. Konferencji Rządowych Wydawców Znaczków Pocztowych w Berlinie za znaczek z serii „Zabytkowe organy w Polsce” (I miejsce). Gość zaprezentuje swoje dzieła w wyjątkowy sposób. W galerii ZUOK będzie można podziwiać oryginały rytów oraz zaprojektowanych przez niego znaczków, jak również ich wersje w większym formacie.

Jest to już kolejna wystawa na terenie zakładu. Została ona poprzedzona pracami polskich i zagranicznych artystów, m.in. Andrzeja Sołtysiuka, znanego malarza odznaczonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego medalem „Gloria Artis” oraz Inny Sadauskienė i Marii Kazantseva, twórczyń z Obwodu Kaliningradzkiego Federacji Rosyjskiej. Najnowszą ekspozycję pod nazwą „Ćwierć wieku rylcem po stali” będzie można oglądać od 16 marca do połowy czerwca 2018 r. Po wernisażu dla chętnych istnieje możliwość zwiedzania zakładu.