Dni otwartych drzwi w ZUOK Spytkowo!

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu ochrona środowiska naturalnego, do udziału w IV już edycji akcji „Chronimy Mazury! Dni otwartych drzwi w ZUOK Spytkowo”. Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych przygotował dla zwiedzających mnóstwo atrakcji. Start o godzinie 9:00.

19 maja:
Podczas pierwszego dnia zaplanowano oczywiście zwiedzanie poszczególnych elementów instalacji znajdujących się na terenie ZUOK Spytkowo. Warto przekonać się osobiście, że zakład jest nowoczesnym obiektem wyposażonym w najnowsze technologie z branży gospodarki odpadami, a jego infrastruktura jest bezpieczna dla środowiska. Działania, na które składają się: segregacja u źródła przez mieszkańców oraz technologia stosowana w zakładzie pozytywnie przekładają się na efektywność odzysku odpadów oraz ochronę środowiska. Najmłodsi zwiedzający będą mogli wziąć udział w warsztatach artystycznych oraz zobaczyć pokaz pracy Terminatora – specjalnego urządzenia do rozdrabniania odpadów wielkogabarytowych. Wydarzenie docenione zostało również na polu międzynarodowym – udział w nim potwierdziła delegacja z Obwodu Kaliningradzkiego Federacji Rosyjskiej.
Dni otwartych drzwi mają nie tylko edukacyjny, ale także kulturalny wymiar. W Galerii „Na śmieciach” o godz. 14.00 odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Małgorzaty Krajewskiej z Warszawy „Mój intymny, mały świat”. Autorka poprzez własne prace opowiada o znaczeniu ulotnych chwil w życiu każdego z nas. Pokazując „intymny świat” chce skłonić do refleksji i wywołać określone emocje. Prace będzie można oglądać w spytkowskiej galerii do końca września 2017.

20 maja:
W tym roku zakład ma przyjemność pełnić rolę współorganizatora Ekologicznego Pikniku Rodzinnego. Inicjatywa organizacji pikniku dla mieszkańców podjęta została przez powstałe na początku bieżącego roku Stowarzyszenie Aktywne Spytkowo, a wójt gminy Giżycko Marek Jasudowicz oraz starosta powiatu giżyckiego Wacław Strażewicz objęli wydarzenie patronatem honorowym. W programie imprezy m.in. występy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Spytkowie, rajd rowerowy, animacje dla najmłodszych i występ zespołu „Relaks 74”.
Dwudniowe wydarzenie organizowane jest w ramach ogólnopolskiej akcji promocyjnej „Dni Otwarte Funduszy Europejskich” oraz przy współpracy z Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju i Urzędem Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

PLAKAT DNI OTWARTYCH DRZWI W ZUOK SPYTKOWO