Widowisko muzyczne "Wileńskie Kaziuki" w Giżycku

Tegoroczny „Obrazek Kaziukowy” to rozśpiewane i roztańczone widowisko z „wileńskim sercem” w tle. Ze sceny popłyną piękne, niezapomniane pieśni polskie w wykonaniu naszych rodaków z Wileńszczyzny. Nie zabraknie również ludowych tańców z mocnym przytupem. A wszystko to w wykonaniu:
– Zespołu Tańca „Wileńszczyzna” (Niemenczyn)
– Żeńskiego Ludowego Zespołu Śpiewaczego „Marzenie” (Nowe Święciany)
– Tria Śpiewaczego (Połuknie)

Zespół Tańca „Wileńszczyzna” w 2016 roku obchodził 35-lecie swojej pracy. W ciągu tych lat koncertował niemalże we wszystkich krajach, gdzie żyje Polonia. Niejednokrotnie śpiewał i tańczył na Festiwalu Kultury Kresowej w Mrągowie, w różnych miastach Polski oraz na scenach Wilna i Wileńszczyzny. Wszędzie zdobywał uznanie i szacunek.
Żeński Zespół Śpiewaczy „Marzenie” aktywnie działa od 15 lat. Uczestniczy w festiwalu „Pieśń znad Wilii”, organizowanym przez Centrum Kultury Polskiej im. St. Moniuszki w Wilnie.
Trio Śpiewacze „Hanki” to nauczycielki muzyki, które stworzyły ten zespół 10 lat temu. Repertuar mają różnorodny: piosenki biesiadne, patriotyczne, ludowe, kolędy. „Hanki” są bardzo lubiane i ciepło przyjmowane przez publiczność.