Wernisaż wystawy malarstwa Doroty i Bernarda Nowosadów

Prezentacje prac wielu artystów stały się nieodłącznym elementem działalności galerii "Na śmieciach" Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie. Zbliżający się wernisaż jest o tyle wyjątkowy, że dotyczy malarstwa pary artystów, małżeństwa Doroty i Bernarda Nowosadów.
Szeroko rozumiana edukacja jest nieodłącznie związana z działaniami w zakresie kultury i sztuki. Tym bardziej, jeśli sztuka ta nawiązuje do otaczającego nas świata. Tak właśnie jest w przypadku wystawy prac Doroty Nowosad, której głównym motywem jest urokliwa mazurska wieś. Artystka ukończyła Instytut wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie na wydziale malarstwa, a jej dorobek prezentowany był na wystawach w regionie (Węgorzewo, Giżycko), jak również w Warszawie i za granicą (Wilno). Na wernisażu w galerii ZUOK będzie można ujrzeć piękne pejzaże, przedstawiające  północne krańce Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, które kryją w sobie wiele tajemnic.
Z kolei prace pana Bernarda przedstawiają martwą naturę, chociaż nie w dosłowny sposób. Znane z codziennego życia przedmioty zamienią się tutaj w kompozycje bogatych barw, aby pobudzić wyobraźnię odbiorcy. Artysta posługuje się techniką olejną, akrylem i kolażem. Twórczość Bernarda Nowosada można było podziwiać do tej pory zarówno na wystawach indywidualnych, jak i zbiorowych w Węgorzewie, Giżycku oraz Lublinie, a w ubiegłym roku również w Czerniachowsku (Rosja). Warto dodać, że państwo Nowosad zajmują się ponadto fotografią profesjonalną, wykonując piękne zdjęcia portretowe i ślubne.
Na uroczyste otwarcie ekspozycji zapraszamy już 10 marca 2017 r. o godz. 14.00 do galerii ZUOK. Wystawa dostępna będzie dla zwiedzających do połowy maja 2017 r. od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00.