Koncert "Misteria Paschalia"

4 marca w w sanktuarium św. Brunona w Giżycku wystąpią wybitni soliści z Anglii Philippa Hyde i Jeremy Kenyon oraz orkiestra barokowa Masovia Baroque Orchestra z koncertmistrzem Mikołajem Zgółką

Koncert w ramach Misteria Paschalia zapowiada się bardzo wyjątkowo. Publiczność będzie miała niepowtarzalną okazję wysłuchać poruszające dzieła związane z okresem Wielkiego Postu. Wykonane zostaną trzy utwory: A. Vivaldi "Stabat Mater", G. Pergolesi "Stabat Mater" i L. Boccherini "Stabat Mater".
„Program jak i wspaniali soliści dostarczą publiczności wielu wzruszeń” – zapewnia Krzysztof Sokołowski, giżycczanin, pomysłodawca i opiekun artystyczny wydarzenia, muzyk Filharmonii Świętokrzyskiej, grający także na kontrabasie barokowym w zespołach muzyki dawnej, kontrabasista w zespole muzyki wiedeńskiej Strauss Ensamble, założyciel Masovia Baroque Orchestra.
Wyjątkowy jest również sam plakat „Misteria Paschalia”, stworzony przez wybitnego artystę Grzegorza Chorążka. Urodzony w 1979 roku, rysownik, ilustrator, designer, absolwent Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, zajmuje się obecnie grafiką komputerową, projektowaniem graficznym, malarstwem sztalugowym.

W imieniu burmistrza Giżycka Wojciecha Iwaszkiewicza i gospodarza obiektu ks. Zdzisława Mazura zapraszamy serdecznie na to wielkie wydarzenie!