Tutaj powinien być opis

Bogacko. Wspaniały festyn z okazji otwarcia Centrum Rekreacji Wędkarstwa

Doskonałą imprezę pod hasłem „Fest Ryba” zorganizowali w minioną niedzielę mieszkańcy Bogacka. Festyn przygotowano z okazji otwarcia Centrum Rekreacji Wędkarstwa. Inwestycja ta, współfinansowana ze środków Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”, obejmowała również budowę miejsca obsługi rowerzystów i kilku urządzeń zabawowych, a jej celem jest promocja kultury i historii związanej z sektorem rybackim. Każdy z uczestników potwierdził, że na trawiastym terenie na uboczu wsi wszystko było dopięte na ostatni guzik, a imponowało niesamowitym rozmachem. To zasługa sołtysa Daniela Skrobisza, który potrafił zachęcić do działania lokalną społeczność i wspólnie z nią przygotować całość w zaledwie 2,5 tygodnia.

Centrum Rekreacji Wędkarstwa uroczyście otworzyli Jolanta Piotrowska, członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, władze gminy i radni, obiekt poświęcił proboszcz parafii rzymskokatolickiej w Kamionkach ksiądz Jarosław Wawrzyn. Wielkim powodzeniem cieszyła się degustacja mazurskich ryb (karpia, leszcza czy okonia), sporządzanych na żywo przez organizatorów, różnorodnych rybnych potraw oraz wyśmienitych ciast. Ustawiały się kolejki do konkursów strzelania z łuku, poszukiwania metalowych przedmiotów z użyciem detektora, rzutów magnesem neodymowym oraz współzawodnictwa przygotowanego przez strongmanów dla publiczności. Panowie musieli jak najdłużej utrzymać „walizki”, a kobiety obciążnik sztangi, dzieci natomiast przesuwały na odległość 100-kilogramową betonową kulę. Na scenie wystąpiły popularne Jarzębiny, grupa wokalna Kaprys, młodzież z GOKiR Wilkasy oraz GOK Budry. Bardzo podobały się także szanty w wykonaniu Załogi Dr. Bryga. Do tańca zachęcał zaś uczestników Mazurski Prywaciarz w kompilacji największych hitów.
Przebojem festynu były wykonywane przez uczestników na pamiątkę zdjęcia z wyglądającym jak żywy rybakiem, testowe jazdy ogrodowymi kosiarkami i wyplatanie warkoczy dla dzieci, a także dmuchany SpongeBob, z którego przez cały czas korzystali nie tylko najmłodsi, lecz i ich rodzice. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyło się też stoisko mazurskiej wędzarni ze swojskimi wędlinami i Placówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, na którym gospodarze brali udział w konkursie na bezpieczną pracę w gospodarstwie rolnym z atrakcyjnymi nagrodami. Furorę zrobił pokaz gaszenia i rozcinania samochodu przez druhów OSP Kamionki. Impreza prowadzona przez sołtysa Daniela Skrobisza i Aleksandrę Marciniak z Kamionek, zorganizowana przy wydatnej pomocy zaprzyjaźnionych sołectw, na pewno znajdzie się w kalendarzu corocznych wydarzeń kulturalnych w gminie Giżycko.
Inwestycja, która obejmowała również bliźniacze Centrum Promocji Wędkarstwa w Gutach wraz z infrastrukturą towarzyszącą kosztowała prawie 195 tys. zł, z czego 59.408 zł stanowiło dofinansowanie.