Tutaj powinien być opis

Wilkasy. Rowerowy port z serca Mazur, czyli wielki finał Milko Mazury MTB

Za nami siedem etapów Milko Mazury MTB. Nadszedł czas na zakończenie sezonu oraz dekorację najlepszych zawodniczek, zawodników i drużyn mazurskiego cyklu podczas finału piątej edycji, który rozegrany zostanie w Wilkasach w dniach 19-20 września. Charakter finałowego wyścigu to klasyczny, dość szybki maraton MTB, doprawiony kilkoma ciekawymi sekcjami technicznymi. Znacząco dominować będą szutry i długie dukty leśne. To idealna propozycja na zakończenie krótkiego, ale bardzo intensywnego sezonu.

Miasteczko sportowe z biurem zawodów stanie na terenie ośrodka AZS Wilkasy nad jeziorem Niegocin. To jedyny w swoim rodzaju całoroczny kompleks wypoczynkowo-konferencyjny, oferujący bogatą bazę sportowo-rekreacyjną oraz nowoczesne Centrum Rehabilitacji & SPA. Rywalizacja rozegra się na czterech dystansach: Pro (62 km), Expert (46,5 km), Hobby (31 km) oraz Fun (ok.10 km).
Adepci szkółek kolarskich będą mogli wziąć udział w sobotnich wyścigach Nickelodeon Race – Liga Szkółek Kolarskich, a nasi najmłodsi kolarze w niedzielnych Łaciate Junior Strider Cup Mazury MTB. Wyścigi dopasowane są odpowiednio do grup wiekowych. Udział w obu wyścigach jest bezpłatny, wystarczy zgłosić chęć udziału poprzez wypełnienie formularza zgłoszeń w formie elektronicznej lub pisemnej na stronie organizatora lub na miejscu w miasteczku wyścigu.
Podczas wielkiego finału rozstrzygną się również rywalizacje w klasyfikacjach generalnych cyklu Milko Mazury MTB, zarówno indywidualne jak i drużynowe. Poznamy zwycięzców w wyścigach Pro, Expert, Hobby, Fun. W klasyfikacjach generalnych Milko Mazury MTB zostaną sklasyfikowani sportowcy, którzy ukończą co najmniej sześć wyścigów w ramach cyklu, uwzględniane są najlepsze starty każdego zawodnika. Trofea sportowe otrzyma trzech najlepszych w Open i w każdej kategorii wiekowej. W klasyfikacji drużynowej zdecydowanie prowadzi Centrum Rowerowe Olsztyn Team, przed Cryospace Olsztyn i wtw-poland.com.

mapa_mtb_wilkasy_mini.jpg
Milko Mazury MTB etap 8 Wilkasy – Rowerowy port z serca Mazur – pod honorowym patronatem marszałka województwa warmińsko-mazurskiego organizowany jest przy współpracy z Gminą Giżycko, Gminnym Ośrodkiem Kultury i Rekreacji w Wilkasach, AZS COSA ośrodek w Wilkasach oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Sponsorem tytularnym jest marka Milko. Sponsor strategiczny – Lotto. Sponsor główny – Expand. Wydarzenie odbywa się pod patronatami medialnymi: bikeBoard, Portal Kolarski #mtbxcpl, namtb.pl, rowerowa.pl, Gazeta Olsztyńska, Gazeta Giżycka, WM.PL, Radio Olsztyn, mazury24.eu
Gorąco zapraszamy na wielki finał cyklu Mazury MTB 2020 do samego serca Krainy Wielkich Jezior Mazurskich! Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.mazurymtb.pl

Sobota (wyścigi dla dzieci w wieku 6-12 lat oraz początkujących dorosłych):
09:45 - oficjalne otwarcie
11.45 - dekoracja w kategorii młodzik/młodziczka (dzieci)
12.00 - dekoracja w kategorii żak/żaczka (dzieci)
13.00 - dekoracja w kategorii wentylki i skrzaty (dzieci)
14:30 - start wyścigu na dystansie FUN
16.00 - dekoracja kategorii FUN (dorośli)

Niedziela (wyścigi dla zaawansowanych plus wyścigi na rowerkach biegowych):
09:45 - oficjalne otwarcie
10:00 - start wyścigu na dystansie PRO
10:15 - start wyścigu na dystansie EXPERT
11:30-12:15 - wyścigi Łaciate Junior Strider Mazury CUP
12:30 - dekoracja Łaciate Junior Strider Mazury CUP (dzieci w wieku 1-5 lat)
14:00 - start wyścigu na dystansie HOBBY (dorośli)
14.30 - dekoracja w kategorii PRO, EXPERT, HOBBY.
14:45 - dekoracja klasyfikacji generalnej PRO, EXPERT, HOBBY (dorośli)
16.00 - dekoracja w kategorii HOBBY (dorośli)