Tutaj powinien być opis

Gmina Giżycko. Koronawirus tematem przewodnim bluesowego utworu

Nieustająca walka z pandemią COVID-19 pobudza do działania nie tylko służby medyczne oraz ludzi dobrej woli, ale również muzyków. Okazuje się, że można o niej napisać całkiem interesujący tekst i nagrać przyjemną do słuchania piosenkę. Tak właśnie zrobili członkowie funkcjonującego na terenie gminy Giżycko zespołu Piwny odcień bluesa. Praktycznie w kilka dni przygotowali utwór „Corona blues”, który wkrótce zostanie profesjonalnie nagrany. Na razie próbę kapeli zamieszczono na facebooku Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji, gdzie cieszy się dużym zainteresowaniem.  

Trzon grupy stanowią: Ryszard Fabrykowski (gitara, vocal) i instruktor muzyczny GOKiR Dariusz Jodko (keyboard). Wokalista półtora roku temu napisał wpadającą w ucho smutną melodię, lecz nie miał pomysłu na pasujący do niej tekst. Ale nieoczekiwanie przed dwoma tygodniami zadzwonił do niego kolega z formacji z propozycją tytułu „Corona blues” do nowej piosenki. Zaledwie w jeden wieczór powstał tekst, następnego dnia dograno wokal, gitarę i instrumenty klawiszowe. Nikt nie spodziewał się jednak, że zaprezentowany na portalu społecznościowym nagrany naprędce film z próby nagraniowej będzie tak miło komentowany.
–  Cudnie się tego słucha!!! Piękne wykonanie, mądre słowa i śliczna muzyka! Brawo! – można na nim przeczytać.
Nie potrafię pisać o niczym – wyjaśnia Ryszard Fabrykowski. – Jeśli natomiast trafi się ciekawy temat, który mogę rozwinąć dodając jakąś puentę czy filozoficzną nutę, tekst powstaje stosunkowo łatwo. Cieszę się, że piosenka stała się tak popularna, a muzyka doskonale pasuje do jej treści.
Zespół istnieje od 10 lat, gra sporadycznie i niekomercyjnie, a jego skład poszerzany na koncertach do pięciu osób realizuje w ten sposób swoje pasje. A wystarczył jeden wieczór, w trakcie którego spotkali się na piwie panowie Ryszard i Darek ze swoimi małżonkami. Wówczas powstała nazwa kapeli, a nieco później wyklarował się jego skład.   

Tekst piosenki „Corona blues”:
Życie czasem nagle
zaskakuje cię,
w jednej chwili pryska
cały jego czar,
myślisz wtedy,
to od Stwórcy smutny dar.

Koronawirus jest wokół nas,
nikt go nie widział, lecz każdy wie,
co może zrobić drobina ta,
jak unicestwić życie twe.
Wychodząc z domu popełniasz błąd,
możesz odlecieć daleko stąd.

Życie nasze bardzo
delikatne jest,
coś niewidzialnego
może zniszczyć je,
pytasz wtedy,
czy to może spotkać mnie?

Korona – bluesa posłuchaj więc,
nigdzie dziś przecież nie musisz iść,
nad życiem chwilę zadumaj się,
jest takie piękne, więc warto żyć.
Choć wątpliwości targają cię,
w przyszłości przecież nie będzie źle.

POPATRZMY NA PRÓBĘ ZESPOŁU