Tutaj powinien być opis

Wilkasy. Nowoczesne sterowniki ułatwiają codzienną działalność basenu

Istniejący od listopada 2011 roku Park Wodny Wilkasy, tak jak wszystkie tego typu obiekty w Polsce, w związku z aktualnie trwającą epidemią koronawirusa jest nieczynny. Wymuszoną przerwę poprzedziła trwająca dwa tygodnie coroczna przerwa technologiczna, której celem było spuszczenie wody z niecki basenowej oraz brodzika, podklejanie pasów z folii w niecce dużego basenu, a także konserwacja, czyszczenie i dezynfekcja niecek. Zakupiono też i po skalibrowaniu zamontowano sterowniki do dozowania chemii basenowej dużego basenu oraz jacuzzi. Był to kolejny etap rozbudowy modułów sterowników, wcześniej już bowiem nabyto podobny sprzęt do brodzika.

Zadowolenia z tej kosztownej, jednak niesamowicie ułatwiającej codzienne funkcjonowanie obiektu inwestycji nie kryje Jolanta Maksymiuk, kierownik Parku Wodnego Wilkasy.
– Będące obecnie na stanie w trzech nieckach nowoczesne sterowniki zapewniają precyzyjne dozowanie chemii basenowej, co jest bardzo ważne dla bezpieczeństwa osób korzystających z pływalni – podkreśla. – Umożliwiają także zdalne sterowanie i podgląd oraz zapis wszystkich parametrów, które można w każdej chwili sprawdzić i wydrukować. Cieszymy się, że mamy już takie możliwości. 
W trakcie dwutygodniowej przerwy dokonano ponadto przeglądu technologii basenowej oraz przeprowadzono prace porządkowe, kompleksowo umyto szafki w szatniach, uzupełniono i zdezynfekowano opaski na rękę. Zakupiono i wymieniono także lampy basenowe. Ponieważ w międzyczasie rząd podjął decyzję o wyłączeniu z działalności parków wodnych pracownicy wilkaskiego obiektu mogli wykonywać kolejne roboty. Przeprowadzono czyszczenie, mycie i dezynfekcję saun, mycie i szorowanie ścian i posadzek, odmalowano też pokój ratowników, kręgielnię, korytarze i inne pomieszczenia. W kręgielni zdezynfekowano również kule i buty.
Aktualnie wszyscy z niecierpliwością czekają na wyhamowywanie epidemii, co pozwoli w dalszej kolejności uruchomić wyłączone teraz z działalności sklepy i placówki użyteczności publicznej. Kiedy zapadnie decyzja o ponownym otwarciu Parku Wodnego trzeba będzie napuścić do niecki dużego basenu 300 m3 wody, podgrzać ja, a na koniec zrobić jej badania mikrobiologiczne i fizykochemiczne. Dopiero po otrzymaniu pozytywnych wyników obiekt zostanie dopuszczony do użytkowania.