Tutaj powinien być opis

WPROWADZONO STAN ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO

Ministerstwo Zdrowia informuje o WPROWADZENIU STANU ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO


- Apeluję, szczególnie do ludzi młodych, że to nie jest czas na zabawę i nocne imprezy w klubach. – Apeluję o pozostanie w domu – podkreśla prof. Szumowski. - Wirus może zabierać z tego świata osoby słabsze od nas. Nie lekceważmy go. Bądźmy odpowiedzialni. Przez najbliższe dwa tygodnie pozostańmy w izolacji. To jedyna forma, w jakiej społeczeństwo może pomóc w walce z wirusem!


11 marca Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła stan pandemii. Minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski podał, że został w Polsce wprowadzony stan zagrożenia epidemicznego zgodnie z ustawą o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi.

To oznacza, że w kolejnych rozporządzeniach minister zdrowia może wprowadzić np.:
- czasowe ograniczenie określonego sposobu przemieszczania się,
- czasowe ograniczenie lub zakaz obrotu i używania określonych przedmiotów lub produktów spożywczych,
- czasowe ograniczenie funkcjonowania określonych instytucji lub zakładów pracy,
- zakaz organizowania widowisk i innych zgromadzeń ludności,
- obowiązek wykonania określonych zabiegów sanitarnych, jeżeli wykonanie ich wiąże się z   funkcjonowaniem określonych obiektów produkcyjnych, usługowych, handlowych lub innych obiektów,
- nakaz udostępnienia nieruchomości, lokali, terenów i dostarczenia środków transportu do działań przeciwepidemicznych przewidzianych planami przeciwepidemicznymi.

❗️❗️❗️ Działajmy mądrze i wspólnie. Stosujmy się do zaleceń służb państwowych, w tym służb sanitarnych. Unikajmy kontaktów z innymi osobami. Sprawy załatwiajmy drogą internetową, telefonicznie lub mailowo, i tylko w sytuacji kiedy to niemożliwe - osobiście.