Tutaj powinien być opis

Wilkasy. Prawdziwe muzyczne święto z rosyjskimi balladami i romansami

Lepszego podsumowania tegorocznego Dnia Kobiet w GOKiR Wilkasy chyba nie można było sobie wymarzyć. Wczoraj przyjechała do nas z recitalem rosyjskich pieśni, ballad i romansów Julia Vikman, artystka pochodząca z północnej Rosji. Jej piękny głos wspaniale komponował się z prezentowanymi przez nią utworami z repertuaru Anny German, Bułata Okudżawy, Żanny Biczewskiej, Ałły Pugaczowowej i Czesława Niemena.

Wypełnioną głównie osobami ze starszego pokolenia salę widowiskową szybko opanowała atmosfera muzycznego święta. Nie trzeba było nikogo zapraszać do wspólnego śpiewania tak znanych piosenek. Ze sceny popłynęły bowiem rytmy prawdziwych klasyków: „Modlitwa”, „Podmoskiewskie wieczory”, „Oczy czarne”, „Trojki dwie”, „Ciemna noc” czy wykonywana przez wielu artystów i w wielu językach „To ostatnia niedziela”. Znakomicie akompaniował Julii na bębnie djembe, talerzu perkusyjnym i tamburynie, śpiewał z nią oraz prezentował swoje instrumentalne umiejętności Andrej Vasyliev. Artystka pokazała, że zna i bardzo ceni polskich piosenkarzy śpiewając wielki hit Maryli Rodowicz „Wsiąść do pociągu”. Tak piękny koncert nie mógł się zakończyć zbyt szybko, stąd pozostawiony na deser m.in. wylansowany przez polską grupę Volver „Milion purpurowych róż” Ałły Pugaczowej. Opuszczając mury naszego ośrodka wszyscy uczestnicy byli tak zadowoleni, że już prosili o kolejne koncerty w podobnych klimatach.
To była sentymentalna podróż. Piosenek tych słuchałam w rodzinnym domu, śpiewała moja mama i tata. Mama pogrywała też na gitarze: „Dzwoneczek”, „Włóczęga”, „Oczy czarne” i „Czerwona jarzębina”. Wszystkie po rosyjsku, w pięknym języku poezji, ballad i romansów. Dziękuję – podsumowała popołudniowe spotkanie w GOKiR członkini Klubu Seniora Gminy Giżycko Anna Kajpust.

OBEJRZYJ I POSŁUCHAJ JEDNEGO Z UTWORÓW