Tutaj powinien być opis

Wilkasy. Nieważne jak płyną, bo sukces i medal każdemu się należą

Dziś już we wczesnych godzinach rannych pływalnia Parku Wodnego Wilkasy zapełniła się uczestnikami VI Integracyjnego Turnieju Pływackiego „Pływam jak ryba”, zorganizowanego  przez Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Podaruj dziecku radość” przy Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Giżycku. Na starcie tej wspaniałej imprezy stanęły dzieci niepełnosprawne z funkcjonujących w Giżycku: Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Niepublicznego Zespołu Specjalnych Placówek Oświatowych PSONI, II Liceum Ogólnokształcącego i podopieczni stowarzyszenia ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz ich pełnosprawni rówieśnicy.

Zawodnicy integrowali się we wspólnej zabawie w wodzie, nawiązywali kontakty z rówieśnikami, uwierzyli we własne siły i możliwości. Każdy pływak pokonał określony wcześniej dystans dowolnym stylem, samodzielnie lub z pomocą rehabilitantów, rodziców, koła czy pianki do pływania. Nad bezpieczeństwem pływających czuwali niezastąpieni ratownicy Parku Wodnego Wilkasy. Wspaniałym, młodym pływakom, kibicowali na widowni zastępca burmistrza miasta Cezary Piórkowski, przewodnicząca Rady Gminy Giżycko Agnieszka Konc, dyrektorzy Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej Ewa Ostrowska, Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych Małgorzata Czopińska, SOSW Justyna Matelak, II LO Ewa Downar, NZSPO PSONI Lucyna Patejko oraz nauczyciele-opiekunowie uczestników i rodziny dzieci.
Patronat honorowy nad turniejem objął wójt Gminy Giżycko Marek Jasudowicz, a w jego organizację włączyli się jak co roku Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Wilkasach z dyrektor Ewą Sobieską i Park Wodny z kierownik Jolantą Maksymiuk.
Każdy zawodnik płynąc swoim tempem i stylem osiągnął sukces i zdobył złoty medal oraz nagrody pamiątkowe, drużyna natomiast puchar, dyplom i podziękowania. Po zakończeniu rywalizacji wszystkich zaproszono na poczęstunek. Sobotnie przedpołudnie nasi najmłodsi niepełnosprawni spędzili aktywnie, wspólnie bawiąc się w miłej atmosferze i we wsparciu opiekunów i widzów. Świadczyły o tym uśmiechy na twarzach mistrzów pływania. Turniej jest nietypowy, bo nie ma w nim przegranych, a wszyscy mimo swoich często ograniczonych możliwości wykonują zadania na medal i kończą je z uśmiechem na twarzach.