Tutaj powinien być opis

Gmina Giżycko. Weekend pod znakiem pożegnania lata, biegów i Święta Ziemniaka

Miniona sobota i niedziela na terenie naszej gminy obfitowały w wiele interesujących imprez sportowo-rekreacyjnych. W Pierkunowie mieszkańcy wsi wspaniale bawili się uczestnicząc w wielu atrakcyjnych konkursach, dzieci chętnie ustawiały się w kolejce do malowania buziek i dmuchanej zjeżdżalni. Pieczono kiełbaski, a na deser wszyscy oddawali się szalonym tańcom przy muzyce Jacka Band żegnając w ten sposób kończące się lato. W Sołdanach i Kożuchach Wielkich zorganizowano natomiast pikniki pod szyldem Święta Ziemniaka.

W pierwszej z wsi dopisała pogoda i frekwencja. Tam dzięki degustacji potraw z ziemniaków i licznym konkursom z nagrodami oraz znakomitej oprawie muzycznej i pieczeniu kartofli w ognisku piknik cieszył się wielkim powodzeniem. Drugą z imprez pod nazwą „Kożuchowski kartofelek” wypełniła m.in. degustacja smakowitych potraw z ziemniaków przygotowanych przez mieszkańców. Próbowano zupę kartoflankę, kiszkę i babkę ziemniaczaną, pierogi oraz placki i. Na ruszcie piekła się kiełbaska, nie brakowało również czegoś słodkiego. Odbyły się konkursy sprawnościowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych, pokaz baniek mydlanych, można było poskręcać balony i samodzielnie wykonać watę cukrową.
Las Miejski w Gajewie opanowali z kolei sympatycy rodzinnego biegania. Przeprowadzono tam w ramach Potrójnej Pętli Mazurskiej biegi zająca (0,5 km), dzika (5 km) oraz jelenia (10 km). Odbył się również bieg z kijkami na dystansie 5 km. Imprezę połączono z ekologicznym piknikiem, w trakcie którego nie zabrakło zajęć edukacyjnych, zabaw i konkursów dla dzieci.
Mieszkańcy sołectwa Bogaczewo w niedzielę udali się ze swoim zwycięskim dożynkowym wieńcem do Parku Etnograficznego w Olsztynku na Wojewódzkie Święto Plonów. Miło nam donieść, że w przeprowadzonym tam konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowy pokonali liczną konkurencję (pod ocenę zgłoszono prawie 50 prac) plasując się na najniższym stopniu podium i zdobywając nagrodę marszałka województwa warmińsko-mazurskiego Gustawa Marka Brzezina w wysokości 3.000,00 złotych. Serdecznie gratulujemy!