Tutaj powinien być opis

Soleczniki. Pełen niezapomnianych wrażeń wyjazd gminnej delegacji

Przedstawiciele Gminy Giżycko z wójtem Markiem Jasudowiczem, dyrektor GOKiR Wilkasy Ewą Sobieską, kierownikiem Referatu Rozwoju Gospodarczego Arkadiuszem Koncem oraz gościnnie przewodniczącą Rady Powiatu Giżyckiego Moniką Łępicką-Gij pracowicie spędzili miniony weekend.

Udali się do zaprzyjaźnionego Rejonu Solecznickiego na Litwie na uroczystości dożynkowe z udziałem 44 partnerskich samorządów i organizacji. Tradycją święta plonów były rozstrzygnięcie konkursów na najlepsze gospodarstwo rolne, na najpiękniejszy wieniec dożynkowy oraz najpiękniejszą zagrodę. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, uczestnicy mogli więc oglądać okazałe stoiska gmin rejonu oraz spróbować specjałów, przygotowanych przez miejscowe gospodynie. Na scenie amfiteatru pokazały się solecznickie zespoły ludowe, a jako specjalni goście zaprezentowały się państwowe zespoły pieśni i tańca Lietuva i Choroszki z Białorusi oraz nasza rodzima discopolowa formacja Boys.

W trakcie wizyty w ratuszu odbyło się także spotkanie mera rejonu Zdzisława Palewicza z 36 partnerami.
Organizacja wydarzenia robiła ogromne wrażenie, a wszystkiego dopełniały niesamowita gościnność, przepyszne domowe specjały i wręcz rodzinna atmosfera! Warto wracać w to miejsce – nie kryła zachwytu Ewa Sobieska.

Zdjęcia: www.wilnoteka.lt