Tutaj powinien być opis

Pierkunowo. Kulinarne rarytasy naszej gminy przetestują sympatycy żeglarstwa

Podmioty szczycące się posiadaniem certyfikatu Szlaku Kulinarnego Gminy Giżycko wkrótce publicznie zaprezentują swą ofertę potraw lub dań regionalnych, które na pewno zainteresują koneserów najlepszych smaków. Stowarzyszenia czy restauracje prowadzące działalność na terenie naszej gminy zainteresowane ożywieniem i upowszechnieniem regionalnych tradycji kulinarnych i potraw tradycyjnych już 7 września przedstawią się odwiedzającym Mazurskie Targi Sportów Wodnych na tarasie widokowym tawerny wodnej Stranda zlokalizowanej w Pierkunowie nad jeziorem Kisajno.

W godz. 11.00-13.00 na własnych stoiskach ekspozycyjnych przygotują komplet materiałów promocyjnych oraz jedno jednogarnkowe danie bądź przekąskę do drobnej degustacji. Będzie to niepowtarzalna okazja do spróbowania najlepszych dań z ich bogatej oferty. Spotkają tam Państwo stoiska ośrodka AZS COSA, firmy Margot i hotelu Tajty z Wilkas, ośrodka Łabędzi Ostrów z Pięknej Góry i reprezentanta gospodarzy, czyli tawerny wodnej Stranda. Oprócz wymienionych pojawi się również punkt promocyjny trzech gminnych stowarzyszeń, które jako pretendujące do otrzymania certyfikatu wystąpią pod wspólnym szyldem Ośrodka Wspierania Ekonomii Społecznej w Ełku. Będzie to Stowarzyszenie Aktywne Spytkowo z sękaczem, Stowarzyszenie Zielonych Wiosek z Pieczonek z herbatką ziołową i sokiem malinowym, a także Stowarzyszenie „Nasz kawałek świata” z Kożuch Wielkich z miodem.
Do Strandy zapraszamy w sobotę, 7 września 2019 nie tylko zainteresowanych nowościami z branży żeglarskiej, ale również turystów oraz mieszkańców Giżycka i okolic chcących coś wspaniałego skosztować.