Tutaj powinien być opis

Szlak Kulinarny Gminy Giżycko

Władze Gminy Giżycko mogą być dumne z tego, że na jej terenie działają stowarzyszenia czy restauracje mające w swej ofercie co najmniej trzy potrawy lub dania regionalne, które mogą być serwowane niezależnie bądź wchodzić w skład zestawów obiadowych. Już siedem z nich przeszło proces certyfikacji, który umożliwił im włączenie w struktury Szlaku Kulinarnego Gminy Giżycko. To nasz nowy markowy produkt turystyczny, którego celem jest certyfikacja i promocja podmiotów gastronomicznych oraz stowarzyszeń podającym klientom potrawy kuchni regionalnej i prowadzących działalność gastronomiczną w lokalach na terenie gminy. Szlak utworzono, by ożywić regionalne tradycje kulinarne i upowszechnić potrawy tradycyjne.

Certyfikaty przyznano ośrodkowi AZS COSA i firmie Margot w Wilkasach, stanicy Stranda w Pierkunowie, restauracjom  hotelu Tajty w Wilkasach, Łabędzi Ostrów w Pięknej Górze i Dzika Kaczka w Bystrym, a także lokalowi Chlebowy Domek w Spytkowie. Odebrały je na razie trzy pierwsze z wymienionych podmiotów. Właściciele firm czy prezesi stowarzyszeń zainteresowani przejściem procedury certyfikacji powinni wypełnić deklarację wstąpienia na Szlak (załącznik nr 1) oraz wniosek zgłaszający lokal do certyfikacji (załącznik nr 2), przesłać dokumenty do Gminy Giżycko, a na koniec przejść z wynikiem pozytywnym certyfikację przeprowadzaną przez Wójta Gminy Giżycko.

CERTYFIKATY SZLAKU KULINARNEGO GMINY GIŻYCKO (kliknij i obejrzyj!)

* Ośrodek AZS COSA Wilkasy      www.azs-wilkasy.pl   Facebook

Hotel „AZS Wilkasy” znajduje się w przepięknej lokalizacji, na skraju lasu i nad brzegiem trzeciego co do wielkości jeziora na Mazurach w miejscowości oddalonej 5 km od Giżycka, dzięki czemu stwarza idealne warunki do wypoczynku i relaksu. Do dyspozycji Gości oddano 183 miejsca w 61 pokojach i apartamentach z widokiem na jezioro Niegocin. Wszystkie pokoje mają własną łazienkę, wyposażone są w telewizor i telefon. W ofercie znajdziemy pokoje: 2, 3, 4, 8-osobowe oraz 4 klimatyzowane apartamenty. W specjalnych strefach na terenie hotelu można korzystać z bezprzewodowego Internetu. Hotel posiada również udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Od maja do września dodatkowo Hotel dysponuje bazą sezonową w postaci dwóch domków z bali (piętrowego i parterowego), Mini Hotelu (59 miejsc noclegowych) oraz wolnostojących pawilonów (71 miejsc noclegowych). Sezonowa baza noclegowa powstała głównie z myślą o grupach młodzieżowych i dzieciach. AZS Wilkasy oddaje również do dyspozycji Gości liczne obiekty sportowe i rekreacyjne. Jest to największa baza sportowa na Mazurach, składającą się z sześciu kortów tenisowych: pięciu odkrytych o nawierzchni ceglanej i krytego o nawierzchni sztucznej. Dodatkowo na terenie znajdują się trzy boiska wielofunkcyjne do koszykówki, siatkówki, dwa boiska do piłki plażowej oraz boisko do piłki nożnej typu „Orlik”. Dodatkowym atutem jest całoroczna kryta hala tenisowa oraz zadaszone boisko wielofunkcyjne. Oba obiekty są oświetlone i ogrzewane. To jedyny w swoim rodzaju całoroczny kompleks wypoczynkowo - konferencyjny, oferujący bogatą bazę sportowo - rekreacyjną oraz nowoczesne Centrum Rehabilitacji & SPA.
Telefon: 87 428 07 00
Faks: 87 428 07 01
E-mail: wilkasy@azs.pl
www: www.azs-wilkasy.pl

* Margot – Eulalia Paszkiewicz Wilkasy      Facebook

* Stanica Wodna Stranda – Pierkunowo     www.stranda.pl   Facebook

Nowoczesne centrum wypoczynkowe “STRANDA” położone jest nad zatoką Tracz Jeziora Kisajno, w odległości 1 km od centrum Giżycka. Atuty naszego ośrodka to duża przestrzeń(3,5 ha oraz 390 m linii brzegowej), dogodna lokalizacja oraz nowoczesna infrastruktura. Naszych 18, wykonanych w drewnie apartamentów zapewnia 70 miejsc noclegowych, a przystań jachtowa jest w stanie pomieścić 200 jednostek.
Telefon: 501 122 610
E-mail: kontakt@stranda.pl
www: www.stranda.pl

* Hotel Tajty – Wilkasy     www.hoteltajty.pl   Facebook

Warunki lokalowe (pokoje hotelowe), restauracja, bar, tawerna, sale konferencyjne, urządzenia dodatkowe: port jachtowy, kąpielisko, solarium, sauna, rowery, kajaki, parking
Telefon: 87 428-01-94
Faks: 87 428-00-87
www: www.hoteltajty.pl

* Ośrodek Łabędzi Ostrów – Piękna Góra     www.pieknagora.pl   Facebook

Restauracja „Łabędzi Ostrów” mieści się na półwyspie w Pięknej Górze koło Giżycka nad jeziorem Kisajno. Smakoszom polecamy ryby z mazurskich jezior: sandacz, sielawa, szczupak, okoń. Nasza specjalność to tradycyjna golonka, dzyndzałki, kakor z sosem grzybowym, plińce z pomoćką, sandacz w sosie kurkowym.
Telefon: +48 87 428 59 37
E-mail: osrodek@pieknagora.pl
www: restauracjalabedziostrow.pl

* Restauracja Dzika Kaczka – Bystry     www.dzikakaczka.com.pl   Facebook

"Dzika Kaczka" w miejscowości Bystry k/Giżycka. Nad samym brzegiem Niegocina, urokliwie położona restauracja i sala bankietowa. Otwarta w sezonie letnim, oferuje smaczne posiłki od godz. 10.00 do 22.00. Sala bankietowa funkcjonuje przez cały rok według ustalanego kalendarza imprez.
Telefon: 660 414 752
Telefon: 694 423 322
E-mail: kontakt@dzikakaczka.com.pl
www: www.dzikakaczka.com.pl

* Chlebowy Domek – Spytkowo     www.muzeumindian.pl   Facebook

Organizujemy warsztaty, podczas których uczestnicy robią ciasto oraz formują i pieką bułki w piecu chlebowym opalanym drewnem. Zwiedzają też wystawę etnograficzną, karmią zwierzęta i odwiedzają warzywnik. W wakacyjne piątki w godz. 14.30–17.00 organizujemy warsztaty chlebowe dla osób indywidualnych.
Telefon:
502 448 504

E-mail: poczta@muzeumindian.pl
www: www.muzeumindian.pl

  DOKUMENTY DO POBRANIA:
*
Regulamin certyfikacji
*
Załącznik nr 1 do regulaminu
*
Załącznik nr 2 do regulaminu