Tutaj powinien być opis

Gajewo. Kilkaset osób pobiegło dla relaksu, a jeden ku pamięci dziennikarza

Ogólnopolskie Biegi Rodzinne to impreza nie tylko dla miłośników biegania, ale również dla rekreacji. Amatorzy walki z czasem mogą próbować swych sił w Biegu Chartów, osoby mniej wysportowane przebyć truchtem malowniczą leśną trasę w spokojnym rytmie lub spacerować w gronie rodziny i znajomych. Nic dziwnego, że co roku na naszej imprezie zjawia się nawet kilkuset uczestników, tak jak w tegorocznej, gdzie na starcie stanęło aż 705 zawodników. W Lesie Miejskim w Gajewie mogli oni liczyć na pomalowanie swych buziek w biało-czerwone barwy, skosztować wojskowej grochówki, otrzymać jedną z prawie 200 nagród pozyskanych dzięki sponsorom.

W Biegu Chartów (kobiety 1.700 metrów, mężczyźni 3 km) na podium stanęli: Natalia Zych, Martyna Bugała i Aneta Ciborowska oraz Dawid Góryński, Maksymilian Kopiczko i Jakub Boguszewicz. W biegu głównym triumfowali z kolei Łukasz Jaśkiewicz, Paweł Boguszewicz i Dawid Kuszczuk. Najmłodszy zawodnik biegów (Antoś) miał dwa miesiące, najstarszy zaś liczył 92 lata. Zawodnik z najdalszego zakątka kraju przyjechał do Gajewa z Jeleniej Góry, a z najdalszego miejsca świata – z Włoch. Najliczniejsza rodzina biorąca udział w zawodach liczyła aż 75 osób. Nagroda główna rozlosowana wśród uczestników (40-calowy telewizor)  pojechała ze szczęśliwym motocyklistą do Redy.
Wyjątkowym wydarzeniem tegorocznych XXII Ogólnopolskich Biegów Rodzinnych był bieg pamięci dedykowany zmarłemu 11 lutego 2019 Sławomirowi Kędzierskiemu, dziennikarzowi Gazety Giżyckiej, który przez ponad 20 lat relacjonował wydarzenia sportowe na łamach tego tygodnika. W czasie imprezy giżycki biegacz Roman Groński w koszulce ze zdjęciem Sławka przebiegł trasę długości 50 kilometrów z Bań Mazurskich do Lasu Miejskiego, a koniec biegu zgrał idealnie ze startem biegu głównego, w którym również wziął udział.
Foto: Sławomir Kowalczyk – Nadleśnictwo Giżycko

Współorganizatorzy biegów:
15 Giżycka Brygada Zmechanizowana im. Zawiszy Czarnego, Powiatowa Straż Pożarna w Giżycku, Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku, Zakład Aktywności Zawodowej w Giżycku, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Giżycku, Powiatowy Zespół Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych w Giżycku, Giżyckie Centrum Kultury, Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Wilkasach, Nadleśnictwo Giżycko, Dom Pomocy Społecznej w Giżycku, Towarzystwo Miłośników Twierdzy Boyen w Giżycku, Szkoła Policealna im. Hanny Chrzanowskiej w Giżycku, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Giżycku, BiegamBoLubię Giżycko, Miejska Biblioteka Publiczna w Giżycku, Żegluga Mazurska, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Giżycku, Klub 15 Brygady Zmechanizowanej.