Tutaj powinien być opis

Wilkasy. Uczniowie szkół gminnych na sportowo

Wczoraj na terenie Centralnego Ośrodka Sportu Akademickiego AZS w Wilkasach odbył się  Dzień Sportu, wydarzenie kierowane do nauczycieli oraz uczniów uczęszczających do szkół z gminy Giżycko. Dla uczestników przygotowano mnóstwo atrakcji. Najmłodsi brali udział w grach sportowych, zabawach animacyjnych oraz konkurencjach sportowo-rekreacyjnych przygotowanych przez opiekunów i animatorów sportu. Rozegrano między innymi: turnieje siatkówki plażowej i piłki nożnej, grę w dwa ognie czy turniej w unihokeja. Pogoda dopisała. Zewsząd było słychać aplauz kibiców i okrzyki radości nie tylko zawodników, ale również licznych kibiców.

W trakcie Dnia Sportu odbyła się też niecodzienna konkurencja "Turniej z ciałem pedagogicznym", czyli współzawodnictwo drużyn mieszanych (uczniów, nauczycieli i opiekunów/rodziców). Wzięło w nim udział łącznie sześć drużyn, które rywalizowały ze sobą w trzech konkurencjach: kółko-krzyżyk, letnie narty i rzut do celu. Po bardzo widowiskowej walce I miejsce zajęła ekipa z Gimnazjum w Wilkasach, miejsce II wywalczyła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Upałtach, natomiast miejsce III Szkoła Podstawowa w Wilkasach.
Organizatorem wydarzenia była Gmina Giżycko, a współorganizatorem Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Wilkasach.
Serdeczne podziękowania składamy na ręce dyrektora ośrodka AZS za udostępnienie terenu swej placówki w celu przeprowadzenia przedsięwzięcia.