Tutaj powinien być opis

Ludowszczyzna nadal jest w modzie – XI Międzynarodowy Jarmark Folkloru

To już wieloletnia tradycja, że w święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, czyli 15 sierpnia Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Wilkasach organizuje wydarzenie plenerowe skierowane do miłośników ludowszczyzny. Podczas pierwszej części XI już edycji Międzynarodowego Jarmarku Folkloru "Cztery Strony Świata" scena wilkaskiego amfiteatru nad jeziorem Niegocin gościła zespoły występujące w ramach przeglądu kapel ludowych. Rozpoczął go minirecital gospodarzy, czyli Jarzębin, podopiecznych GOKiR. Spośród zaproszonych gości własne repertuary przedstawiły również Mżawka z BiOK Kruklanki, Mazurska Kosaczewina oraz Zespół Pieśni i Tańca „Kurpie” z Rozóg. Przegląd zakończył występ litewskiej grupy Verkne.

Swoim udziałem zaszczyciła nas mówiąca pięknie po polsku Jadvyga Dzenceviciene z Aukstadvaris (rejon trocki), dzięki której mogliśmy nie tylko słuchać i oglądać koncertu Verkne, ale także posmakować lokalnego przysmaku – piróga z makiem. Między prezentacjami poszczególnych formacji spragnieni dobrej rozrywki widzowie mieli okazję podziwiać oryginalne stroje ludowe oraz folkowe instrumenty. Na plaży usytuowano stragany z rękodziełem, biżuterią, ozdobami i dekoracjami wykonanymi przez lokalnych artystów.
Czas umilały konkursy prowadzone przez animatorów GOKiR Wilkasy. Nie brakowało zabaw z dawnych  lat, w tym „Gorącego koszyczka”, „Mam chusteczkę haftowaną” czy rzutu podkową. Uczestnicy konkursów otrzymywali atrakcyjne nagrody, m.in. ufundowaną przez  Biuro Podróży „Północ-Południe" z Kruklanek wycieczkę do Wilna i Trok na Litwie oraz voucherów na mazurskie safari w Ośrodku Okrągłe. Osoby chcące spróbować własnych umiejętności artystycznych mogły wziąć udział w warsztatach makramy, gdzie pod czujnym okiem pracownika GOKiR powstawały rustykalne breloki, zawieszki i elementy dekoracyjne. Wieczorem na scenie wystąpiły jeszcze Piramidy z balladami Bułata Okudżawy oraz Lingua z Portugalii. 

Kolejne atrakcje czekają mieszkańców naszej gminy już 27 sierpnia (niedziela) podczas Dożynek Powiatowych w Bystrym, w trakcie których wystąpi gwiazda muzyki disco polo Marcin Siegieńczuk. Serdecznie zapraszamy!!!