Tutaj powinien być opis

I cóż, że ze Szwecji, czyli Klub Seniora działający przy GOKiR Wilkasy podbija Skandynawię

W dniach 16-18 maja seniorzy zrzeszeni w Klubie Seniora działającym przy Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Wilkasach wzięli udział w zorganizowanej wycieczce do sąsiadującej z nami Szwecji. Podczas wyprawy przepłynęli promem Morze Bałtyckie i podbili Karlskrone – główny port szwedzkiej marynarki wojennej. Dalsza eksploracja odbywała się pod opieką przewodnika, dzięki któremu grupa jeszcze bliżej mogła zapoznać się i poczuć na własnej skórze kulturę skandynawską.

Program wycieczki był bardzo bogaty i ciężko byłoby przytoczyć tu wszystkie atrakcje, ale warto na pewno wspomnieć o cmentarzysku z epoki wikingów w Hjortsberga, z charakterystycznymi „kamiennymi kręgami”. Seniorzy spacerowali również po najstarszej dzielnicy miasta Karlskrone – Bergslagen oraz odwiedzili największe wyspy Archipelagu – Sturkö i Tjurkö.
– Uczestnicy wycieczki wrócili szczęśliwie do Wilkas po trzech dniach intensywnego zwiedzania z głowami pełnymi inspiracji i pomysłów na kolejne wyprawy – tak wyjazd podsumowuje Karol Żelisko, koordynator Klubu Seniora działającego przy GOKiR Wilkasy.

Najbliższe wydarzenie, jakie czeka mieszkańców i sympatyków naszej gminy, to nowy projekt GOKiR Wilkasy o nazwie „Odkrywamy Gminę Giżycko”. Już 4 czerwca, w niedzielę, o godz. 10:00 zapraszamy wszystkich sympatyków umocnień z czasów I wojny światowej do wspólnej eksploracji Wyspy Giżyckiej!!! Miejsce zbiórki – GOKiR Wilkasy, ul. Olsztyńska 54.
Więcej informacji na temat projektu „Odkrywamy Gminę Giżycko” w Facebooku GOKiR Wilkasy i na www.ugg.pl.