Tutaj powinien być opis

Sport. Grają fair, więc sędziowie nie muszą wyciągać żółtych kartoników

Wczoraj w kompleksach Orlik w Wilkasach i Bystrym zainaugurowano rozgrywki w ramach II Mistrzostw Sołectw Gminy Giżycko w Piłce Nożnej. Przez ponad trzy tygodnie w każdy poniedziałek, wtorek i czwartek mieszkańcy 10 sołectw będą spotykać się na walcząc o triumf w eliminacjach gminnych, żeby w finale w trakcie tegorocznych Dożynek Gminnych dostąpić zaszczytu rywalizacji o Puchar Wójta Marka Jasudowicza.

Biorąc pod uwagę niezbyt korzystną aurę poniedziałkowe pojedynki Wilkas z Bystrym oraz Bogaczewa z Upałtami Małymi wymagały od zawodników hartu ducha i dużej wytrzymałości na chłód. Z tego powodu w obu meczach na prośbę piłkarzy skrócono regulaminową, 15-minutową przerwę, do kilku minut w obawie przez zbyt szybkim wychłodzeniem organizmu. Spotkanie w Wilkasach zakończyło się prawdziwym pogromem gospodarzy przez doskonale dysponowanych tego dnia młodych graczy z Bystrego aż 3:16. Wśród tak wielkiej liczby goli w tym pojedynku wyróżniła się bramka zdobyta przez Janusza Sygnowskiego, reprezentanta Wilkas. Doskonale wymanewrował rywala i w rajdzie sam na sam nie dał szans golkiperowi gości precyzyjnie wrzucając piłkę do bramki. Przyznać należy, że uwagi sędziów co do zasad gry fair play, pozytywnie podziałały na zawodników, którzy starali się rozgrywać futbolówkę bez mocnych, grożących kontuzją kontaktów z przeciwnikami. Dlatego też arbitrzy prawie w ogóle nie sięgali po żółte kartoniki. Miejmy nadzieję, że pozostanie tak do końca rozgrywek.

Po dwóch meczach (rezultat drugiego z nich to 3:1 dla Bogaczewa) 3 punkty notują na koncie Bystry i Bogaczewo, z zerowym dorobkiem do swych kolejnych spotkań przystąpią Wilkasy i Upałty Małe.

DO POBRANIA: Aktualna punktacja eliminacji gminnych mistrzostw