Tutaj powinien być opis

Wilkasy. Park Wodny areną zmagań pływackich strażaków OSP

W niedzielę Park Wodny Wilkasy stał się sceną pływackiej rywalizacji drużyn Ochotniczych Straż Pożarnych z terenu powiatu giżyckiego. Na zaproszenie organizatora zawodów – Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Wilkasach w imprezie wzięło udział łącznie 5 OSP: Kamionki, Kruklanki, Ryn, Spytkowo oraz Wydminy. Każda drużyna składała się z 4 osób. Niestety, OSP Marcinowa Wola, mimo wcześniejszych deklaracji, w ostatniej chwili wycofała się. Zawody zdecydowanie zdominowali panowie, jednak nie zabrakło również płci pięknej, w ekipach z OSP Wydminy Joanna Kiszła i OSP Kruklanki Malwina  Kuczyńska.

Prowadzący imprezę animator sportu Grzegorz Piech komentował zmagania drużyny w 3 konkurencjach: ratowanie manekina, holowanie manekina rzeczką oraz sztafeta z pasem ratowniczym. Zawodnikom kibicowali nie tylko mieszkańcy naszej gminy. Na trybunach zasiadali kibice startujących drużyn oraz okoliczni włodarze: Wacław Strażewicz starosta giżycki, Józef Karpiński burmistrz Rynu, Barbara Mazurczyk wójt gminy Miłki a także Bartłomiej Kłoczko wójt gminy Kruklanki. Wydminy, z ramienia Wójta, reprezentował komendant gminny OSP Wydminy Jarosław Bereza.
W trakcie zawodów przed Parkiem Wodnym Wilkasy można było nie tylko obejrzeć wozy strażackie naszych gminnych jednostek OSP Kamionki i OSP Spytkowo, ale również porozmawiać ze strażakami o specyfice ich pracy. Pod czujnym okiem sędziów z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Giżycku: Arkadiusza Gija (sędzia główny) oraz Dariusza Szczepana (sędzia pomocniczy) poszczególne konkurencje przebiegały dynamicznie i sprawnie. Po zliczeniu punktów we wszystkich konkurencjach główną nagrodę, czyli I miejsce i Puchar Wójta Gminy Giżycko w V Zawodach Ratownictwa Wodnego Strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych drużynie z OSP Wydminy wręczył wójt gminy Giżycko Marek Jasudowicz – Patron Honorowy Zawodów.

Szczegółowa klasyfikacja:
I miejsce – OSP Wydminy
II miejsce – OSP Ryn
III miejsce – OSP Kruklanki
IV miejsce – OSP Spytkowo
V miejsce – OSP Kamionki

Podczas zawodów odznaczono także najmłodszego uczestnika zawodów, którym został Bartosz Walukiewicz reprezentant OSP Kamionki, najstarszym zawodnikiem okazał się natomiast reprezentant OSP Kruklanki Mariusz Mazur.
Po zakończonych zawodach w świetlicy wiejskiej w Spytkowie zawodnicy, goście oraz obsługa techniczna zawodów skorzystali z posiłku regeneracyjnego oraz mogli posmakować lokalnych wypieków przygotowanych przez uczetników zajęć świetlicowych.
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom biorącym udział w przygotowaniu V Zawodów Ratownictwa Wodnego Ochotniczych Straż Pożarnych, a w szczególności:

Mazurskiemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu w Giżycku
Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Giżycku
Ochotniczej Straży Pożarnej Kamionki
Ochotniczej Straży Pożarnej Spytkowo
Państwowej Straży Pożarnej w Giżycku
Wydarzenie mogło być zrealizowane dzięki środkom pochodzącym z Urzędu Gminy Giżycko.