Tutaj powinien być opis

Przedsiębiorca roku 2016 w Gminie Giżycko

Szanowni Państwo
W związku z obserwowanym bardzo szybkim wzrostem głosów oddawanych na przedsiębiorcę roku 2016 w Gminie Giżycko, który może być spowodowany w sposób nienaturalny,  jesteśmy zmuszeni do przerwania drugiej części plebiscytu.
Zwycięzcę wyłoni komisja konkursowa.
Dziękujemy wszystkim, którzy oddali głos na wybraną przez siebie firmę.
Przedsiębiorca roku 2016 zostanie ogłoszony na sesji Rady Gminy Giżycko pod koniec marca. 


16 lutego 2017 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Giżycko zebrała się Kapituła Konkursowa w celu wyłonienia spośród prawidłowo zgłoszonych propozycji, kandydatów do tytułu "Przedsiębiorca roku 2016 w Gminie Giżycko". 

Po zapoznaniu się ze wszystkimi wnioskami kapituła postanowiła zakwalifikować do następnego etapu (głosowanie internetowe) trzy przedsiębiorstwa z terenu gminy Giżycko:
- ADAMS Usługi malarsko-dekoracyjne Adam Dzięcioł
- MARIO Firma wielobranżowa Mariusz Jabłoński
- UBOJNIA DROBIU Górni i synowie sp. j. Arkadiusz Górny i Piotr Górny.

Przedstawiamy charakterystykę wymienionych firm:

ADAMS: Firma powstała w 1996 roku i działa jako firma rodzinna. Firma zajmuje się usługami wykańczeniowymi wnętrz, remontami, adaptacją oraz modernizacją budynków, produkcją sztukaterii elewacyjnej ze styropianu. Odbiorcami produktów są firmy z Polski (hurtownie budowlane, architekci) oraz klienci z Rosji, Łotwy i Niemiec. W Spytkowie w salonie prowadzona jest sprzedaż hurtowa i detaliczna włoskich materiałów dekoracyjnych. Firma jest przedstawicielem handlowym m. in. firm OIKOS i RIVEDIL. Jest też dystrybutorem firmy MARDOM. Firma wprowadziła do oferty szeroką gamę ekskluzywnych tapet produkcji włoskiej, niemieckiej i angielskiej. Przedsiębiorstwo prowadzi szkolenia z zakresu nowych technik dekoracyjnych dla wykonawców i architektów branży budowlanej. Realizowało ono projekty finansowane ze środków zewnętrznych. Przedsiębiorstwo prowadzi działalność w zakresie ekologii (recykling styropianu), regularnie uczestniczy w targach budowlanych w kraju i zagranicą. Są to między innymi: Targi BUDMA w Poznaniu, Targi MURATOR EXPO w Warszawie, Targi Baltic Expo Facade w Kaliningradzie (Rosja), Targi Interbud Expo w Kijowie (Ukraina), Targi Maja1 w Rydze (Łotwa), Targi BAUTECH w Berlinie (Niemcy).

MARIO: Firma powstała w 1987 roku. W roku 2016 rozszerzyła swoją działalność w kierunku gastronomii, rekreacji i turystyki, wpływając na wzrost atrakcyjności obszaru - Gminy Giżycko. Przy 2,5 ha łowisku w Gajewie (z wielkimi rybami) przy ul. Pomidorowej działalność rozpoczęła tawerna MAJKA. W lokalu gastronomicznym zastosowano nowoczesne technologie (windy gastronomiczne, wyposażenie kuchni, sala szkoleniowa z multimedialnym projektorem i ekranem oraz dla bezpieczeństwa monitoring). W tawernie organizowane są liczne wydarzenia kulturalne: koncerty poezji śpiewanej, piosenki żeglarskiej, Jam Session, wieczór kolęd i wiele innych). Odbywają się tam szkolenia, imprezy okolicznościowe oraz zabawy karnawałowe. Specjalność kuchni stanowią dania regionalne.
Łowisko było wyróżniane w konkursach. Zdobyło tytuł Najlepszego Łowiska Wędkarskiego na obszarze działania Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka "Wielkie Jeziora Mazurskie" (9 gmin, 2 powiaty). Na łowisku warto zobaczyć majestatyczny, niezwykle stylowy most z kamienia oraz budowaną wieżę widokową wznoszącą się na wysokość 23 m, z której można będzie wkrótce podziwiać okolice i niewątpliwie będzie ona jedną w ważniejszych atrakcji turystycznych Gminy Giżycko. W 2016 roku właściciel MARIO stworzył drugie łowisko w miejscowości Antonowo. Stanowiska wędkarskie i miejsca noclegowe w położnej nad łowiskiem Rybaczówce są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Nowe przedsięwzięcia spowodowały wzrost zatrudnienia.

UBOJNIA DROBIU: Firma ta to jeden z największych pracodawców w Gminie Giżycko. Jest to firma rodzinna, a obaj właściciele od urodzenia są mieszkańcami gminy. Zakład pracy stawia sobie wysoko poprzeczkę jeśli chodzi o dbanie o prawa pracowników. Co roku od wielu lat zwiększa produkcję i przychody, co potwierdzają liczne nagrody i wyróżnienia. Przedsiębiorstwo realizowało projekty finansowane ze środków zewnętrznych. Przedsiębiorca stosuje nowoczesne technologie.

Skład Kapituły Konkursowej:

1. Leszek Stanisław Rafałko - przewodniczący
2. Barbara Sosonowicz - sekretarz
3. Małgorzata Kacprzyk - członek
4. Dariusz Grygiencza - członek
5. Janusz Mielziuk - członek