Dzień Kobiet 2019 w GOKiR Wilkasy

Kulminacyjnym punktem programu było rozstrzygnięcie konkursu "Koncert wypieków", w którym 4-osobowe jury oceniając aspekt wizualny, walory smakowe oraz poziom trudności wybrało najwspanialsze ciasta. Wszystkie były smaczne, wybór więc nie był zbyt łatwy. Muzycznie imprezę ubarwiła Mazurska Kapela Ludowa w repertuarze biesiadnym.

Filmy

Las Miejski w Gajewie Gmina Giżycko

Historia -Kultura - Dziedzictwo

Zapowiedź koncertu zespołu Wytrawni - Wilkasy 2019

Wytrawni wystąpią 28 lipca w trakcie XVI Ogólnopolskich Mistrzostw Mazur w Pływaniu Długodystansowym na jeziorze Niegocin. Zagrają przeboje Stinga w wiernych wersjach artysty oraz największe hity lat 80' oraz 90'. Gorąco zapraszamy do amfiteatru na plaży gminnej!

V Senior Bowling Cup - Wilkasy 2019

Kolejna impreza dla seniorów lubiących grę w kręgle z udziałem Klubu Seniora Wilkasy i członków Uniwersytetu III Wieku z Giżycka. Laureatami współzawodnictwa zostali Marianna Jodko i Roman Rogowski (oboje Wilkasy), zespołowo triumfowali również gospodarze.

Wernisaż wystawy Daniela Chodowieckiego - Wilkasy 2019

Ekspozycja z kolekcji giżycczanina Dariusza Matyjasa, prezesa Mazurskiej Fundacji Sztuki Art Progress obejmuje kilkadziesiąt akwafort i miedziorytów autorstwa Daniela Chodowieckiego.

Koncert zimowy - Wilkasy 2019

Zapraszamy Państwa na koncert popularnych kolęd, pastorałek oraz utworów świątecznych w wykonaniu pracowników i sympatyków Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji. Wypełniły go utwory prezentowane w kilku językach: polskim, angielskim, niemieckim, włoskim i ukraińskim - 11 stycznia 2019.

Polska Wigilia 2018 w Wilkasach

Prawie 100 osób starszych i samotnych z terenu gminy Giżycko uczestniczyło w 27. już edycji Polskiej Wigilii. W restauracji hotelu Tajty w Wilkasach towarzyszyli im duszpasterze różnych wyznań i przedstawiciele samorządu gminnego. Przedsięwzięcie sfinansowane zostało ze środków gminy Giżycko - 16 grudnia 2018.

Konwój Świętego Mikołaja 2018

Już po raz 23. konwój Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Wilkasach wyjeżdża w teren, aby uszczęśliwić chore i niepełnosprawne dzieci, przekazując im atrakcyjne, świąteczne paczki. Tym razem , podobnie jak rok, dwa i trzy lata temu przybył do Przystani Świętego Mikołaja w Centrum Aktywnego Wypoczynku "Gwarek" w Pięknej Górze, w którym zimową porą rządzą przezabawne Elfy.

Uroczystość przekazania samochodu ratowniczo-gaśniczego

Kamionki, 7.12.2018 r. Materiał dzięki firmie JN-VIDEO Józef Nacewicz

Przekazanie samochodu strażackiego OSP w Kamionkach

Niepodległa Polska - wernisaż wystawy w Wilkasach