Uroczystość odzyskania Niepodległości 2018

Wilkasy, 11.11.2018 r. Materiał dzięki firmie JN-VIDEO Józef Nacewicz

Filmy

Wernisaż wystawy Daniela Chodowieckiego - Wilkasy 2019

Ekspozycja z kolekcji giżycczanina Dariusza Matyjasa, prezesa Mazurskiej Fundacji Sztuki Art Progress obejmuje kilkadziesiąt akwafort i miedziorytów autorstwa Daniela Chodowieckiego.

Koncert zimowy - Wilkasy 2019

Zapraszamy Państwa na koncert popularnych kolęd, pastorałek oraz utworów świątecznych w wykonaniu pracowników i sympatyków Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji. Wypełniły go utwory prezentowane w kilku językach: polskim, angielskim, niemieckim, włoskim i ukraińskim - 11 stycznia 2019.

Polska Wigilia 2018 w Wilkasach

Prawie 100 osób starszych i samotnych z terenu gminy Giżycko uczestniczyło w 27. już edycji Polskiej Wigilii. W restauracji hotelu Tajty w Wilkasach towarzyszyli im duszpasterze różnych wyznań i przedstawiciele samorządu gminnego. Przedsięwzięcie sfinansowane zostało ze środków gminy Giżycko - 16 grudnia 2018.

Konwój Świętego Mikołaja 2018

Już po raz 23. konwój Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Wilkasach wyjeżdża w teren, aby uszczęśliwić chore i niepełnosprawne dzieci, przekazując im atrakcyjne, świąteczne paczki. Tym razem , podobnie jak rok, dwa i trzy lata temu przybył do Przystani Świętego Mikołaja w Centrum Aktywnego Wypoczynku "Gwarek" w Pięknej Górze, w którym zimową porą rządzą przezabawne Elfy.

Uroczystość przekazania samochodu ratowniczo-gaśniczego

Kamionki, 7.12.2018 r. Materiał dzięki firmie JN-VIDEO Józef Nacewicz

Przekazanie samochodu strażackiego OSP w Kamionkach

Niepodległa Polska - wernisaż wystawy w Wilkasach

Marsz Niepodległości SP w Wilkasach

Wilkasy, 13.11.2018

Wystawa grafik Marca Chagalla w GOKiR Wilkasy

Prace pochodzą ze zbiorów giżyckiego kolekcjonera sztuki Dariusza Matyjasa. Ekspozycja ta uzyskała dofinansowanie z budżetu gminy Giżycko. Wernisaż wystawy artysty pochodzenia żydowskiego odbył się w galerii Pod lipą 8 października 2018.

Step Up na Gali Stypendystów Wójta Gminy Giżycko - Wilkasy 2018

Uroczystość z okazji wręczenia stypendiów Wójta Gminy Giżycko za rok szkolny 2017/2018 w ramach Gminnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Uczniów odbyła się w GOKiR Wilkasy. Po raz pierwszy przyznano stypendium za szczególne osiągnięcia artystyczne. Trafiło ono w ręce Olivii Wróbel. Na zakończenie uroczystości wystąpiła ona wraz z zespołem Step Up - 18 września 2018.