Wystawa grafik Marca Chagalla w GOKiR Wilkasy

Prace pochodzą ze zbiorów giżyckiego kolekcjonera sztuki Dariusza Matyjasa. Ekspozycja ta uzyskała dofinansowanie z budżetu gminy Giżycko. Wernisaż wystawy artysty pochodzenia żydowskiego odbył się w galerii Pod lipą 8 października 2018.

Filmy

Konwój Świętego Mikołaja 2018

Już po raz 23. konwój Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Wilkasach wyjeżdża w teren, aby uszczęśliwić chore i niepełnosprawne dzieci, przekazując im atrakcyjne, świąteczne paczki. Tym razem , podobnie jak rok, dwa i trzy lata temu przybył do Przystani Świętego Mikołaja w Centrum Aktywnego Wypoczynku "Gwarek" w Pięknej Górze, w którym zimową porą rządzą przezabawne Elfy.

Uroczystość przekazania samochodu ratowniczo-gaśniczego

Kamionki, 7.12.2018 r. Materiał dzięki firmie JN-VIDEO Józef Nacewicz

Przekazanie samochodu strażackiego OSP w Kamionkach

Niepodległa Polska - wernisaż wystawy w Wilkasach

Uroczystość odzyskania Niepodległości 2018

Wilkasy, 11.11.2018 r. Materiał dzięki firmie JN-VIDEO Józef Nacewicz

Marsz Niepodległości SP w Wilkasach

Wilkasy, 13.11.2018

Step Up na Gali Stypendystów Wójta Gminy Giżycko - Wilkasy 2018

Uroczystość z okazji wręczenia stypendiów Wójta Gminy Giżycko za rok szkolny 2017/2018 w ramach Gminnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Uczniów odbyła się w GOKiR Wilkasy. Po raz pierwszy przyznano stypendium za szczególne osiągnięcia artystyczne. Trafiło ono w ręce Olivii Wróbel. Na zakończenie uroczystości wystąpiła ona wraz z zespołem Step Up - 18 września 2018.

Dożynki Gminy Giżycko - Bystry 2018

W programie imprezy znalazły się msza święta w kościele pw. św. Jadwigi Królowej, występ zespołów Jarzębiny i Basibabki, pokazy formacji wokalno-tanecznych GOKiR, mecze finałowe w ramach III Mistrzostw Sołectw Gminy Giżycko w Piłce Nożnej, konkursy na najpiękniejszy wieniec dożynkowy oraz sołeckie stoisko promocyjne tradycyjnych produktów lokalnych. Przewidziano także pokaz sprzętu i uzbrojenia wojskowego 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, Turniej Sołectw, pokaz ratowniczo-techniczny druhów OSP Spytkowo, prezentację samochodów marki OPEL, koncert gwiazdy (Renata Dąbkowska z zespołem Dystans) i zabawę taneczną z grupą Klezmer z Gołdapi.Opis

Święto Dyni w Pieczonkach

Opis

XII Jarmark Folkloru - Cztery strony świata - Wilkasy 2018

Opis