00_282previewjpg [600x400]

 

Uczniowie Publicznego Gimnazjum w Wilkasach do listy swoich osiągnięć dołożyli ostatnio kolejne zdobywając dwa złote medale na Międzyszkolnych Mistrzostwach Województwa Szkolnego Związku Sportowego w Pływaniu. Wiktoria Łukasik z kl. Ib oraz Rafał Ciborowski z kl. Ic triumfowali w biegu na 50 m stylem grzbietowym osiągając czasy odpowiednio 33,51 i 30,39 s. W klasyfikacji medalowejWilkasyznalazły się na II miejscu wyprzedzając G4 z Ełku i ulegając G7 z Olsztyna.


Dwójka naszych medalistów trenuje w Uczniowskim Klubie Sportowym „Medyk” w Giżycku pływając na co dzień różnymi stylami. Wiktoria uprawia tę dyscyplinę sportu od 8 lat, Rafał 2 lata krócej.
Co roku odnoszę sukcesy na arenie ogólnopolskiej zdobywając III i IV miejsca – cieszy się gimnazjalistka z Wilkas. – Pływam także na jeziorze. Startuję i w innych dyscyplinach, ale z pojedynczymi sukcesami.
Moim ulubionym stylem jest grzbiet – dodaje jej kolega. – Już 4 lata z rzędu przypada mi w udziale tytuł mistrza Polski.
Nasza reprezentacja, w której znalazł się również Wojciech Piotrowski z Ib, w eliminacjach powiatowych w Giżycku była bezkonkurencyjna, na finałach wojewódzkich w Olsztynie natomiast musiała uznać wyższość tylko gospodarzy zostawiając w pokonanym polu aż sześć gimnazjów.
Konkurencja była bardzo silna, ale moi podopieczni dali sobie radę – chwali medalistów ze złotym krążkiem Tomasz Marciniak, nauczyciel wf z Gimnazjum w Wilkasach. – Pokonali reprezentantów trzech giżyckich gimnazjów, w klasyfikacji punktowej nasz zespół znalazł się na 7. miejscu.         Tekst i foto: Waldemar Albowicz