00_289previewjpg [600x400]

 

W trakcie ferii zimowych atrakcyjną ofertę zajęć dla dzieci i młodzież przygotowali Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Wilkasach oraz świetlice wiejskie. Na wszystkich maluchów czekał kącik gier i zabaw, odbywały się także zajęcia taneczne, plastyczne, fotograficzne oraz wokalno-instrumentalne. Sympatycy piosenek śpiewali ulubione przeboje w ramach karaoke, osoby marzące o karierze aktorskiej uczestniczyły w warsztatach teatralnych, chętni grali też w tenisa i bilarda.

 
Dużą popularnością cieszyło się spotkanie z Janem Kuncewiczem, właścicielem schroniska dla bezdomnych psów w Bystrym, który opowiadał o zwyczajach czworonogów oraz zaprosił wszystkich do zwiedzania prowadzonego przez siebie obiektu. Ciekawe informacje usłyszeli uczestnicy spotkania ze Sławomirem Kowalczykiem, pracownikiem Nadleśnictwa Giżycko, który omówił kilkanaście występujących na naszym terenie gatunków ptaków. Wybrał się on też z dziećmi do lasu w Wilkasach dokarmiając latające stworzenia tłustymi kulami z ziarnem i jabłkami. Atrakcyjna była również wycieczka do Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie, gdzie w kilku grupach uczestnicy ferii malowali drewniane ptaszki, przygotowywali wyroby z filcu oraz brali udział w kursie ceramiki. Nie zabrakło zajęć ze strażnikami gminnymi, którzy uwrażliwiali dzieci i młodzież na zachowanie bezpieczeństwa w czasie dni wolnych od nauki. Grupy zorganizowane ze wszystkich szkół gminy Giżycko codziennie gościły na basenie w Parku Wodnym Wilkasy, a dzięki finansowemu wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki na giżyckim lodowisku. Podsumowaniem ferii były zdominowane przez przebierańców ciekawe bale karnawałowe zakończone atrakcyjnym poczęstunkiem. Na jednym z nich wybrano Króla i Królową Balu. W Wilkasach tego zaszczytu dostąpili Alicja Astrau i Szymon Masłowski.
                                                                                                                                        Waldemar Albowicz

 

KOŻUCHY

Podczas tegorocznych ferii dzieci rywalizowały ze sobą w grze  w bilarda, piłkarzyki i tenisa stołowego. U pozostałych wzięcie miały gry planszowe i puzzle, poświęcano również czas na przygotowania do 9. już w historii świetlicy w Kożuchach obchodów Dnia Babci i Dziadka. Naszym kochanym seniorom uczestnicy zajęć prezentowali atrakcyjny repertuar przeplatając piosenki wierszami. Na dziadków czekał przygotowany słodki poczęstunek, jednak i babcie jak co roku  przyniosły ze sobą coś słodkiego. Na zaproszenie świetlicowej pojawił się chór z Miłek "Kalina", który swoim śpiewem umilił czas naszym gościom. Byli oni pod wielkim wrażeniem całej imprezy. Panie chętnie wymieniały poglądy i opinie  na różne tematy. Były np. wspomnienia o nieobecnych już znajomych, a czas upłynął w wesołej i miłej atmosferze. I tym razem nasi seniorzy nie wyszli ze świetlicy z niczym, gdyż każdego z nich obdarowano własnoręcznie zrobionym koszyczkiem tulipanów. Dziadkowie to przecież ważni członkowie naszych rodzin!!!                                                                   Tekst i foto: Beata Mróz

WYNIKI DZIECIĘCEJ RYWALIZACJI:

TENIS STOŁOWY
1. Magda Meller
2. Bartek Trajnowicz
3. Mateusz Meller

BILARD
1. Magda Meller
2. Bartek Trajnowicz i Mateusz Meller
3. Tomek Pierszchała

PIŁKARZYKI
1. Dobruśka Jachimowicz
2. Tomek Pierszchała
3. Paulina Pierszchała