00_317previewjpg [600x400]

Wielkie święto dla miłośników siatkówki w gminie Giżycko. W rywalizacji drugoligowych zespołów uczestniczy wilkaski Wicher, który w sobotę podejmował graczy z Międzyrzeca Podlaskiego. Chociaż reprezentantów naszej gminy ostrzegano przed jednym z pretendentów do zwycięstwa w grupie IV, podjęli ambitną walkę i w inauguracyjnym meczu przewyższali momentami rywali. Mimo przegranej 1:3 (18:25, 20:25, 25:22,15:25) pozostawili po sobie całkiem dobre wrażenie.

Prawie 200 osób pojawiło się w sobotni wieczór w hali sportowej przy Parku Wodnym, aby kibicować graczom Wichra. Mieli nadzieję na emocjonujące i stojące na wysokim poziomie widowisko, i nie zawiedli się. Co prawda w pierwszym secie nasi zawodnicy wyszli na boisko trochę stremowani, co było widać przez całe starcie. Okazało się jednak, że diabeł nie jest taki straszny, jak go malują i po trzyminutowej przerwie ostro ruszyli do walki. Mimo, że goście z Lubelszczyzny cały czas prowadzili z kilkupunktową przewagą, wilkaskiemu Wichrowi udało się doprowadzić do wyrównania. Przy stanie 11:11 ożywili się kibice głośno skandując nazwę naszej drużyny. Choć Huragan znowu odskoczył, reprezentanci gminy przeprowadzili kilka składnych akcji i znowu wyrównali. Niestety, niezłej gry nie potrafili jednak przypieczętować wygraną w drugim secie. W trzecim jeszcze bardziej się rozkręcili, a rywale zaczęli popełniać szkolne błędy, aż ich siedzący na ławce rezerwowych koledzy łapali się za głowy. W kibiców ponownie wstąpiła nadzieja. Po zakończonej triumfem Wichra trzeciej odsłonie, część z nich miała nadzieję na zwycięstwo w dwóch kolejnych, tak jak zrobili to niedawno gracze Bułgarii pokonując w mistrzostwach Europy naszą narodową reprezentację. Mimo pięknego dopingu zawodnicy z gminy Giżycko nie dali rady znowu wznieść się na wyżyny swoich umiejętności i ostatecznie musieli uznać wyższość rywali z Międzyrzeca. Liczymy jednak, że z kolejnymi meczami nabiorą więcej wiary w siebie i nie raz będziemy świadkami ich sukcesów. Już w tę sobotę zmierzą się na wyjeździe z zespołem AZS UWM Olsztyn, a na parkiet w Wilkasach powrócą 12 października w spotkaniu z MOS Wolą Warszawa.
Rozgrywki w II lidze Wicher rozpoczął w następującym składzie: Błażej Masłowski, Błażej Gujski, Wojciech Kędzierski, Karol Masiul, Mikołaj Pilecki, Karol Zarębski, Maciej Budny w roli kapitana i trenera, Radosław Mrozik, Adam Kowzowicz, Kamil Lis, Kamil Starzewski i Wojciech Zajączkowski.                Tekst i foto: Waldemar Albowicz