00_375previewjpg [600x397]

 

Takich nieprzebranych tłumów dzieci i młodzieży miejscowy ośrodek AZS w swojej historii jeszcze nie gościł. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu gminy Giżycko, przedszkolaki i grupy zerowe, nauczyciele i pracownicy oświaty oraz studenci (łącznie ponad 900 osób) miało niewątpliwą przyjemność uczestnictwa w pikniku sportowym z okazji 25 lat odzyskania wolności i Dnia Dziecka. Zabawa była przednia, rywalizowano bowiem aż na 14 obiektach sportowych.


Przeprowadzone w pamiętnym z historii dniu 4 czerwca (pierwsze wolne wybory do Sejmu i Senatu) współzawodnictwo poprzedził apel na boisku Orlik z udziałem władz miasta, gminy i powiatu. Zebrani usłyszeli tam zobrazowane skrótowo przez nauczycielkę historii Ewę Wichę informacje dotyczące polskich przemian od 1989 roku. Jednak najbardziej cieszył ich fakt, że za chwilę staną w sportowe szranki oddając się swoim pasjom. Na przedszkolaków i uczniów zerówek oraz klas I-III czekały gry i zabawy na wesoło, na czwartoklasistów z kolei turniej w dwa ognie. Ich starsi koledzy z klas V z wypiekami na twarzach grali w unihokeja, uczniowie klas VI rywalizowali w ulicznym baskecie i na basenie Parku Wodnego. Wszechstronnością mogli wykazać się gimnazjaliści, dla których przygotowano najwięcej atrakcji: turnieje tenisa ziemnego, siatkówki plażowej i piłki nożnej mieszanej oraz przeciąganie liny. Chociaż emocji nie brakowało, czas spędzony w obiektach gościnnego ośrodka AZS nieubłaganie zbliżał się do końca. Uczestnicy otrzymali jeszcze upominkowe paczki ufundowane przez AZS, gminę Giżycko oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki, a także piękne pamiątkowe dyplomy, i trzeba było już wracać do domów. Cieszy fakt, że najmłodszym towarzyszyli licznie rodzice, którzy głośno dopingowali ich w konkursowych zmaganiach.
To wspaniałe dać tak wiele radości naszym milusińskim – przyznał widząc ich rozradowane twarze dyrektor wilkaskiego ośrodka Michał Żak. – To jednak nie tylko nasza zasługa, ale też władz gminy, miejscowego GOKiR-u, Parku Wodnego i Zarządu Głównego AZS. Miło się robiło na duszy widząc wielkie zaangażowanie dzieci i młodzieży w różnych dyscyplinach.
Sportowy piknik stał się imprezą międzynarodową za sprawą obecności grupy 16 uczniów i nauczycieli z Hiszpanii i Turcji, realizujących na Mazurach wymianę międzynarodową ze Szkołą Podstawową w Bystrym w ramach programu Comenius. Towarzyszył odbywającym się w dniach 3-5 czerwca na Niegocinie Akademickim Mistrzostwom Polski w Żeglarstwie.                                                                   Tekst i foto: Waldemar Albowicz

 

Realizacja: JN VIDEO Józef Nacewicz