00_398previewjpg [600x397]

 

Istniejący już prawie trzy lata Park Wodny Wilkasy stał się niepowtarzalnym, innowacyjnym i wielofunkcyjnym kompleksem turystyczno-sportowo-rozrywkowym. A to wszystko dzięki zamontowanemu niedawno minibasenowi z atrakcjami wodnymi dla najmłodszych, który już przyciąga tłumy żądnych wrażeń maluchów. Brodzik z tryskającymi wodą żółwikiem i żabką oraz zjeżdżalnią i czterema siedziskami sprawił, że cały obiekt stał się przyjaznym dla osób praktycznie w każdym wieku.

 

logo_1jpg [142x50]logo_2jpg [62x50]

                                      

Dotychczas na gości czekał basen z częścią rekreacyjną (jacuzzi, sauny, zjeżdżalnia i sztuczna rzeka), ścianka wspinaczkowa, siłownia, sala gimnastyczna i kręgielnia. Pomimo tych atrakcji Park Wodny miał jednak mankament, jakim był brak wydzielonej strefy do zabaw dla dzieci. Doskonale zaradziła temu inwestycja pod nazwą „Zwiększenie atrakcyjności turystycznej obszaru Wielkich Jezior Mazurskich poprzez poszerzenie oferty Parku Wodnego Wilkasy o minibasen z atrakcjami wodnymi dla dzieci wraz z wydaniem materiałów promujących region i nową ofertę”. W ramach zadania zamontowano brodzik z dodatkami, zainstalowano schody do brodzika, obrzeże i nieckę laminatową oraz sztuczną skałkę, wstawiono układ  filtrująco-pompowy, instalację grzałki elektrycznej do podgrzewania wody i hydrauliczną,  rozdzielnię  elektryczną i automatykę dozowania chemii. Rozebrano ścianę dzielącą trybunę i halę basenu, uzupełniono posadzkę i izolację przeciwwodną, zrobiono wykucia pod instalacje technologii i wodno-kanalizacyjną w rejonie minibasenu. Inwestycję będzie promowała wisząca gablota wystawiennicza prezentująca akcesoria rybackie i tematykę związaną z sektorem rybackim oraz ochroną dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego, trójdzielne kalendarze (200 sztuk) i foldery reklamujące walory przyrodnicze i kulturowe Wielkich Jezior Mazurskich oraz gminy Giżycko wraz z nową ofertą Parku Wodnego (1000 egzemplarzy). Całkowity koszt operacji to 272.517,80 zł, z czego 145.712,00 zł to dofinansowanie Unii Europejskiej.
Stworzenie nowej oferty Parku Wodnego Wilkasy wpłynie na pielęgnowanie tradycji sektora rybactwa. Nawiązanie współpracy inwestora, czyli Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Wilkasach ze Stowarzyszeniem „Wędkarska Grupa Wilkasy” umożliwi  wspólną organizację rożnego rodzaju imprez, warsztatów i zajęć poświęconych tej tematyce. Z minibasenu będą korzystać przede wszystkim mieszkańcy obszaru Lokalnej Grupy Rybackiej „Wielkie Jeziora Mazurskie” i gminy Giżycko oraz turyści z kraju i zagranicy. Pozwoli on najmłodszym na wspaniałą rozrywkę i niezapomnianą zabawę w wesołym, wodnym zoo, dostarczy dzieciom i ich rodzicom wielu godzin radości.

Tekst i foto: Waldemar Albowicz