00_418previewjpg [600x397]

 

Dwoma wypełnionymi autobusami przybyli z najodleglejszych zakątków gminy, by w ciszy i skupieniu wysłuchać najpiękniejszych polskich kolęd oraz złożyć sobie płynące z głębi serca życzenia świąteczne. Już po raz 23. osoby starsze i samotne mogły wziąć udział w tradycyjnej Polskiej Wigilii kosztując śledziki, krokiety, sałatki i pyszne ciasta. W pięknie udekorowanej hali sportowej przy Parku Wodnym towarzyszyły im rodzinna atmosfera, miłe wspomnienia i łamanie się opłatkiem z wójtem i radnymi.


Kiedy adresaci imprezy zajmowali miejsca za stołem, ich twarze tryskały olbrzymią radością. Cieszyli się, iż znowu mogą się spotkać i powspominać najciekawsze chwile mijającego roku. Dla części z nich była to także okazja nawiązania nowych znajomości, które często pozwalają im przetrwać momenty zwątpienia i zniechęcenia. Wspaniałym śpiewem powitały wszystkich panie z zespołu Jarzębiny, prezentując kilka kolęd. Swe muzyczne umiejętności gry na gitarze pokazali członkowie grup Czerwona Bandera oraz Ardonis, ćwiczący pod okiem instruktorów Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji Artura Romanka i Zbigniewa Antoniaka. Największą furorę zrobili jednak młodzi aktorzy, z wrodzona intuicją i wyczuciem przenosząc się w czasy narodzin Jezusa Chrystusa, pokazując wszystkim obecnym potęgę świąt Bożego Narodzenia. Obserwując sceniczny kunszt podopiecznych Barbary Somionki z GOKiR część seniorów nie kryła łez wzruszenia.

 

balkonjpg [680x440]

 

Za chwilę będziemy się łamać i dzielić opłatkiem tak, jak Bóg podzielił się z nami swoim synem – mówił do obecnych ksiądz Stanisław Jarosiewicz z parafii św. Rafała Kalinowskiego w Wilkasach. – Tak jak chce byśmy nie zapominali o ludziach starszych, chorych, samotnych i opuszczonych.
Na te nadchodzące dni składam Państwu najserdeczniejsze życzenia, by święta przepełniły Wasze serca pokojem, radością i miłością – podkreślił nowo wybrany wójt gminy Giżycko Marek Jasudowicz.

Tekst i foto: Waldemar Albowicz