00_449previewjpg [600x397]

 

Któż by przypuszczał, że sekcja wspinaczkowa działająca od września 2012 roku przy Parku Wodnym Wilkasy będzie cieszyła się tak dużą popularnością. A jednak. Zajęcia z narybkiem „polskiego taternictwa” są bardzo atrakcyjne, dlatego kolejne dzieci po okresie przygotowań zostały przyjęte w poczet członków „Piżmakowych Wiewiór”. Złożyły ślubowanie, po czym z rąk patrona sekcji, wójta Marka Jasudowicza, otrzymały certyfikaty i koszulki, osobiście założone przez wójta. 


Najważniejszą częścią uroczystej imprezy był „egzamin” dla ubiegających się o przyjęcie do dziecięcego gremium. Nowi kandydaci aż przez kilka miesięcy sprawdzali i rozwijali swoje umiejętności, przezwyciężali lęk przed wysokością, systematycznie trenowali oraz ćwiczyli pokonywanie coraz większych wyzwań i coraz trudniejszych tras. Wszystkie zadania zaliczyli pomyślnie, mogli więc wejść w skład sekcji, która liczy teraz 15 członków i 6 instruktorów. W trakcie popołudniowego spotkania rodzice i zaproszeni goście też mogli spróbować swoich sił. To właśnie dla nich instruktorzy przygotowali zawody wspinaczkowe w następujących konkurencjach:
Mocny ścisk – za kurczowe trzymanie się uchwytów (tytuł otrzymał Krzysztof Gryganiec),
Zgrabna nóżka – za wspaniałe wyczucie rytmu (Ewa Wicha),
Banan – za pozytywne nastawienie do świata i uśmiech (Piotr Górny),
Gracja i styl – za piękno wspinania (Marta i Arkadiusz Górni),
Waleczne serce – za wytrwałą walkę do końca (Marek Jasudowicz).
Dzieci były dumne ze swych rodziców, którzy poradzili sobie dzielnie z wypełnieniem zadań. Szczególnie miło zaskoczył nas wójt, bardzo sprawnie pokonując trasę na szczyt ścianki i wygrywając jedną z kategorii. Po wysiłku wszyscy z przyjemnością udali się na kręgielnię, by przy zajmującej grze spożyć pyszną pizzę i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Tekst: Zbigniew Pażyszek, foto: Waldemar Albowicz

PS. Dziękuję za przybycie wójtowi Markowi Jasudowiczowi, Basi Somionce z GOKiR za prowadzenie imprezy i kwalifikowanym instruktorom Krystynie Ostrowskiej, Dorocie Tarara, Sylwii Prokopczuk, Andrzejowi Jaroszowi, Wojtkowi Bucholskiemu i Michałowi Zatorskiemu za zaangażowanie  i pomoc. 

 

A TAK WYGLĄDA DZIECIĘCA WSPINACZKA Z LOTU PTAKA: