00_512previewjpg [600x397]

 

Weszli na basen za symboliczną złotówkę, a tak rewelacyjnie spędzili czas przeżywając przy okazji wiele emocji. Przez ponad dwie godziny towarzyszyły one uczestnikom „Rodzinnych gier i zabaw w wodzie”, które po raz pierwszy przeprowadzono w Parku Wodnym Wilkasy. Do rywalizacji stanęło 30 par składających się z dziecka i osoby dorosłej. Postawiono przed nimi wiele zadań, m.in. najefektowniejszy „skok na bombę”, holowanie dziecka w kamizelce czy nurkowanie w poszukiwaniu butelki.    


Ta impreza z góry skazana była na sukces, bowiem niewiele jest inicjatyw stawiających za cel wspólne spędzanie czasu przez rodziców z dziećmi. Tutaj mieli okazję na doskonałą zabawę, sportową rywalizację i nawiązanie nowych znajomości. Po wejściu do wody na wszystkich czekała rozgrzewka w postaci popularnej zumby, którą „tańczono” z uśmiechem na twarzy. A później walczono o jak najlepszy wynik w przygotowanych sześciu konkurencjach. Nie każda była łatwa, część wymagała dobrej współpracy dorosłych z najmłodszymi. Rodzice często nie mieli czasu na oddech, gdyż po starcie z jedną pociechą niektórzy ruszali do boju z drugą. Ale nikt nie narzekał, wszak najważniejsza była przecież zabawa, chociaż w głębi ducha marzono o zwycięstwie. Najlepszych czekało bowiem uhonorowanie przez obecnego na imprezie wójta Marka Jasudowicza. A nagrody były niczego sobie: profesjonalne okulary, plecaki, ręczniki z mikrofibry, portfeliki, ratunkowe kółeczka z breloczkiem i karnety wstępu na Park Wodny.

 

grupajpg [1200x562]

 

Bardzo fajna impreza, oby więcej takich – przyznał Sebastian Jurgielewicz, który zabrał ze sobą dwie córki. – Ja żadnych przygotowań nie prowadziłem, a córki chodzą na basen prawie co tydzień, więc wszyscy byliśmy w formie.
Doskonały pomysł, wspaniała zabawa, brakowało nam czegoś takiego – zaznaczył Grzegorz Kornak, a jego syn Kamil dodał – Znakomicie się bawiłem, a najlepiej w skoku „na bombę”. Cieszę się, bo jedną konkurencję wygraliśmy.
Podobało mi się niezmiernie – pozytywnie oceniła zawody Anna Krukowski startująca z córką Zuzią. – A najbardziej nurkowanie za butelką, choć była to najtrudniejsza konkurencja. Dużo osób, fajna mobilizacja, pozytywny nastrój, jestem jak najbardziej za.
Pomysłodawczyni imprezy Jolanta Maksymiuk, kierownik Parku Wodnego, mimo drobnych uwag do przebiegu rywalizacji tryskała humorem uważając, że wszystko się udało. Przyznała, że kolejna edycja będzie na pewno pod względem organizacyjnym jeszcze sprawniejsza.
Takie rodzinne pływanie to wspaniałe spędzanie czasu w sobotnie przedpołudnie. Myślę, że wszyscy fajnie się bawili, a o to głównie chodziło – podsumowała. – To bardzo ważne, byśmy razem mieli dla siebie więcej czasu. Niestety, jesteśmy bardzo zapracowani i tylko gonimy. A przecież najmłodsi również mają swoje potrzeby.

Tekst i foto: Waldemar Albowicz

 

WYNIKI KONKURENCJI:

1. Skok „na bombę”:
I miejsce: Igor Szynkiewicz (opiekun Jarosław Szynkiewicz) – 39 pkt
II miejsce:Pola Jurgielewicz (opiekun Tomasz Jurgielewicz) – 38 pkt
III miejsce: Natalia Panaś (opiekun Piotr Panaś) – 35 pkt
Każdy z uczestników przy pierwszym podejściu otrzymał po 38 punktów, ostateczne wyniki są po dogrywce.

2. Mali ratownicy:
I miejsce: Kamil Kornak (opiekun Grzegorz Kornak) – 29,44 s
II miejsce: Krystian Buczek (opiekun Jarosław Buczek) – 30,01 s
III miejsce: Julian Foltyn (opiekun Ryszard Foltyn) – 30,06 s

3. Znajdź butelkę:
I miejsce: Rafał Kuszczak (opiekun Andrzej Kuszczak) – 36 s
II miejsce: Igor Szynkiewicz (opiekun Jarosław Szynkiewicz) – 38 s
III miejsce: Anna Hajduk (opiekun Daniel Łydziński) – 41 s

4. Sztafety rodzinne z torem przeszkód:
I miejsce: Maja Jurgielewicz (opiekun Sebastian Jurgielewicz) – 64,68 s
II miejsce: Nikola Krawczuk (opiekun Paweł Krawczuk) – 65,40 s
III miejsce: Jakub Mikielewicz (opiekun Marcin Kłoczko) – 65,44 s

5. Zjazdy ze zjeżdżalni na czas:
I miejsce: Kamil Kornak (opiekun Grzegorz Kornak) – 20,39 s
II miejsce: Nikola Krawczuk (opiekun Paweł Krawczuk) – 21,96 s
III miejsce: Maja Jurgielewicz (opiekun Sebastian Jurgielewicz) – 22,43 s

6. Sztafety z makaronem:
I miejsce: Jakub Mikielewicz (opiekun Marcin Kłoczko) – 1.00,00 min
II miejsce: Roksana Dołęga (opiekun Paweł Krawczuk) – 1.12,00 min
III miejsce: Alicja Jurgielewicz (opiekun Sebastian Jurgielewicz) – 1.12,46 min