00_533previewjpg [600x397]

 

Turnieje piłki siatkowej o puchar dyrektora GOKiR to nowe propozycje na mapie gminnych imprez sportowych organizowane wespół z Klubem Sportowym Masuria Volley Giżycko. W ich I edycji rozegranej w miniony weekend triumfowali wśród mężczyzn Wicher Wilkasy, wśród kobiet Atut Mrągowo. Zawody przeprowadzano systemem „każdy z każdym” do 2 wygranych setów. Ze względu na bardzo wyrównany poziom rozgrywek, wiele pojedynków musiały rozstrzygać tie-breaki.


W rywalizacji wzięły udział ekipy zaproszone przez organizatorów, zaprzyjaźnione z klubem Masuria Volley Giżycko. W Turnieju Piłki Siatkowej Mężczyzn „Masuria Cup 2016” w hali sportowej przy Parku Wodnym swe umiejętności sprawdzały osoby dorosłe i studenci. Wynik starć nie był dla nikogo zaskoczeniem, najlepiej zaprezentował się niedawny uczestnik II ligi siatkówki mężczyzn, wilkaski Wicher. W niedzielę do zmagań przystąpiły panie, każda z nich z okazji walentynkowego święta otrzymała symbolicznego kwiatka, co było miłym akcentem. I wśród kobiet zawody znacznie się przedłużyły, dominowały bowiem długie wymiany i także nie brakowało tie-breaków. Puchary dla najlepszych wręczał wójt gminy Marek Jasudowicz.
Turnieje przebiegły na partnerskich, przyjacielskich zasadach – nie ukrywa przedstawiciel organizatorów Karol Żelisko. – Kolejne chcemy przeprowadzić już w kolejnym półroczu.

Tekst i foto: Waldemar Albowicz


TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ MĘŻCZYZN:
I miejsce – KS Wicher Wilkasy (8 pkt)
II miejsce – Bar Jaga Olsztyn (5 pkt)
III miejsce – KS Masuria Volley Giżycko (3 pkt)
IV miejsce – Wolni Strzelcy Wilkasy (2 pkt)


TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ KOBIET:
I miejsce – Atut Mrągowo (9 pkt)
II miejsce – KS Masuria Volley Giżycko (4 pkt)
III miejsce – KS MOSiR Giżycko (3 pkt)
IV miejsce – UKS Promień Wydminy (2 pkt)