00_586previewjpg [600x397]

 

Siedem drużyn reprezentujących sołectwa Gajewo, Sulimy, Bystry, Bogacko/Doba, Wilkasy, Upałty Małe oraz Kozin wystartowały w pierwszym z trzech turniejów w ramach Mistrzostw Sołectw Gminy Giżycko w Piłkę Siatkową. W imprezie zorganizowanej przez Klub Sportowy Masuria Voley przy współpracy z GOKiR Wilkasy na parkiecie hali gimnastycznej przy Parku Wodnym na podium stanęły zespoły z Wilkas, Sulim i Gajewa, najlepszymi graczami zostali Milena Rakowska i Marcin Gondko.


O miano najlepszych w klasyfikacji generalnej tego nowego w kalendarzu sportowym gminy przedsięwzięcia zgłoszonych siedem ekip będzie walczyć przez trzy niedziele, prócz minionej także 20 listopada i 11 grudnia. Wszystkie drużyny podeszły do rywalizacji bardzo poważnie dysponując szerokimi składami prócz dwóch, które grały w zaledwie pięć osób. Na parkiecie w akcji obserwowaliśmy lokalnych przedsiębiorców, sołtysów, nauczycieli w-f i liczne grono kobiet, które walecznością i umiejętnościami w niczym nie ustępowały panom. Najważniejsza była doskonała zabawa oraz walka w duchu fair play, a nieliczne drobne kontuzje nikomu nie przeszkodziły w dalszej walce.
Trzy pierwsze drużyny w klasyfikacji generalnej zmierzą się z reprezentacją klubu Masuria Voley – mówi jego prezes Karol Żelisko, główny organizator imprezy. – Każdy uczestnik na koniec zmagań otrzyma pamiątkowy medal. Mistrzostwa zostały dofinansowane ze środków finansowych gminy Giżycko.  
Puchary i statuetki wręczali najlepszym wójt gminy Giżycko Marek Jasudowicz i dyrektor GOKiR Wilkasy Ewelina Aleksiuk.

Tekst: Waldemar Albowicz, foto: archiwum organizatora

 

  KLASYFIKACJA GENERALNA PO I TURNIEJU:
1. Wilkasy – 10 pkt
2. Sulimy – 8 pkt
3. Gajewo – 6 pkt
4. Bystry – 4 pkt
5. Upałty Małe – 3 pkt
6. Kozin – 2 pkt
7. Bogacko/Doba – 1 pkt


NAJLEPSI GRACZE:
* Milena Rakowska – Sulimy
* Marcin Gondko – Wilkasy


wszyscybig_jpg [1200x492]


SKŁADY ZWYCIĘSKICH DRUŻYN:
* Wilkasy – Piotr Dowgiałło, Marcin Giedrojć, Szymon Wełna, Marcin Gondko, Piotr Ozorowski, Mateusz Sieroński
* Sulimy – Leszek Boharewicz, Kamil Boharewicz, Milena Rakowska, Krzysztof Jankuniec, Eugeniusz Maczuga
* Gajewo – Piotr Merski, Marek Radzewicz, Tomasz Kudyk, Piotr Styrańczak, Paweł Choiński, Szymon Merski, Dariusz Popczyński


PONIŻEJ VIDEORELACJA Z I TURNIEJU SOŁECTW GMINY GIŻYCKO

Realizacja i montaż:Zbigniew Antoniak