00_589previewjpg [600x397]

Miniona sobota w hali Parku Wodnego stała pod znakiem Ogólnopolskiego Turnieju Badmintona Osób Niepełnosprawnych. Rywalizowali w nim przedstawiciele sześciu jednostek pomocy społecznej oraz klubów sportowych Polski północno-wschodniej: Węgorzewa, Siedlec, Mieni, Olecka, Orzysza i Giżycka. Dzięki dofinansowaniu imprezy z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych imprezę poprowadził profesjonalny spiker, a uczestnicy otrzymali cenne nagrody rzeczowe.


Zawody zorganizowali członkowie Integracyjnego Klubu Podnoszenia Ciężarów „Integracja – Conan”, w którym trzy razy w tygodniu odbywają się treningi w ramach sekcji badmintona.  Ich wnioski na przeprowadzenie nad Niegocinem cyklu imprez sportowych zyskały uznanie w PFRON pozwalając zaprosić do Wilkas sportowców z orzeczeniem o niepełnosprawności reprezentujących Środowiskowe Domy Samopomocy, Warsztaty Terapii Zajęciowej i Domy Pomocy Społecznej. Zakwaterowano ich w Centrum Edukacji Niepublicznej w Wydminach, gdzie zapewniono im pełne wyżywienie i wspaniałe warunki do integracji.
Rywalizowano w kategoriach kobiety, mężczyźni, senior 50+ i junior – informuje Ryszard Kałamarz, prezes IKS Conan-Integracja. – Turniej trwał sześć godzin, a wypełniły go oprócz sportowej walki występy formacji tanecznych GOKiR Wilkasy pod wodzą Barbary Somionki. Wszyscy byli przeszczęśliwi, z wielkim zacięciem grali jak potrafili, a na deser skorzystali za darmo z basenu i kręgielni.

 

W trakcie zawodów podsumowano pełnych 10 lat działalności giżyckiego klubu symbolicznie dziękując najbardziej zasłużonym osobom. W tajemnicy przed prezesem klubu w Wydminach kilku uczestników upiekło okolicznościowy tort wręczając mu go po zakończeniu sportowego współzawodnictwa. Piękna konferansjerka komentującego od ponad 20 lat zawody w różnych dyscyplinach sportu Krzysztofa Głombowicza z Bydgoszczy zagrzewała wszystkich do walki. Udaną imprezę ubarwiła wystawa prac podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Orzyszu i Domu Pomocy Społecznej w Giżycku.
Chciałbym, aby zawody te znalazły swoje miejsce w kalendarzu imprez sportowych gminy Giżycko – podkreślił wójt
Marek Jasudowicz obserwując zmagania niepełnosprawnych.
Tutaj bowiem jak na dłoni sprawdzało się motto: „Każdy jest inny, ale wszyscy są równi” – dodaje
Ryszard Kałamarz.

Tekst: Waldemar Albowicz, foto: Barbara Somionka

 

KOŃCOWA KLASYFIKACJA (kliknij, aby pobrać!)


wszyscybig_jpg [1200x301]


Udana impreza była okazją do wykonania pamiątkowego zdjęcia. Uczestnicy wraz z zespołami GOKiR Wilkasy


PONIŻEJ VIDEORELACJA Z TURNIEJU BADMINTONA:Realizacja: Barbara Somionka, Dariusz Jodko, montaż: Zbigniew Antoniak