00_592previewjpg [600x397]

 

Najbliższy weekend spędzą w Giżycku i Wilkasach niepełnosprawni wzrokowo i  ruchowo, ogółem 40 uczestników. Wezmą udział w spartakiadzie organizowanej tradycyjnie przez Warmińsko-Mazurską Federację Sportu Osób Niepełnosprawnych, którą wesprze Giżycki Klub Sportowy Niewidomych „Kormoran”. Rywalizacja prowadzona będzie w trzech dyscyplinach: kręgle, pływanie oraz strzelanie z broni laserowej. Dekorację przewidziano na balu andrzejkowym w ośrodku AZS Wilkasy.


Przyjadą do nas sportowcy reprezentujący kluby z Elbląga, Ornety, Iławy i Olsztyna, nie zabraknie też gospodarzy. To dla nas duże wyróżnienie, dotychczas bowiem spartakiady osób niepełnosprawnych gościła tylko Warmia – mówi Andrzej Gasiul, prezes GKSN Kormoran. – Osoby z dysfunkcją narządów ruchu wystartują w Parku Wodnym Wilkasy, niewidomi zaś na basenie giżyckiego MOSiR i na kręglach w Bowling Pubie. Strzelanie planowane jest w AZS Wilkasy, który zakwateruje wszystkich uczestników.
Rozgrywki w kręgle odbędą się w sobotę w godz. 11.00-14.00 – mówi Jolanta Maksymiuk
, kierownik Parku Wodnego. – Już o godz. 14.15 niepełnosprawni sportowcy walczyć będą na basenie. Serdecznie zapraszamy do kibicowania.

Waldemar Albowicz