UWAGA: Informacja o ochronie danych osobowych (kliknij tutaj!)

kraszewskijpg [300x140]
Gminna Biblioteka Publiczna w Wilkasach zakwalifikowała się do programu dotacyjnego Instytutu Książki „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2016” pozyskując środki na zakup pięciu zestawów komputerowych.
Głównym celem programu jest podniesienie standardu bibliotek poprzez wyposażenie ich w nowoczesny sprzęt komputerowy umożliwiający wszystkim użytkownikom korzystanie z zasobów cyfrowych, a bibliotekarzom katalogowanie zbiorów bibliotecznych i udostępnianie ich online oraz zwiększenie poziomu atrakcyjności usług bibliotecznych.


dkkjpg [800x120]
ibukjpg [800x993]
GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W WILKASACH

UL. OLSZTYŃSKA 29 (BUDYNEK GIMNAZJUM)

11-500 GIŻYCKO

TEL. 87 428-01-91

e-mail: gbpwilkasy@wbp.olsztyn.pl


godzinyjpg [800x319]


Gminna Biblioteka Publiczna mieści się w budynku Publicznego Gimnazjum w Wilkasach. Jej usytuowanie zapewnia mieszkańcom dogodny dostęp do materiałów bibliotecznych i informacji. Placówka ciągle się rozwija wychodząc naprzeciw potrzebom czytelniczym mieszkańców gminy. Aktywnie uczestniczymy w procesie unowocześniania wszystkich dziedzin życia społecznego. Istniejemy w społeczeństwie, w którym lawinowo następuje wzrost informacji. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom czytelników biblioteka przestaje być jedynie miejscem, w którym wypożycza się książki, a staje się instytucją kulturalną, promującą nie tylko literaturę i czytelnictwo, ale i kulturę.
Biblioteka organizuje cykliczne spotkania w dyskusyjnych klubach książki dla dorosłych i dla dzieci, jej pracownicy prowadzą zajęcia w szkołach podstawowych dla małych dzieci promując czytelnictwo i zaszczepiając w najmłodszych miłość do książek. W wilkaskiej placówce można skorzystać bezpłatnie z komputerów, udzielana jest tam pomoc w obsłudze Internetu. Czytelnicy mogą również skorzystać z katalogu online w celu wyszukania interesujących ich pozycji.
Ważnym zadaniem, które realizuje biblioteka jest zrównanie szans w dostępie do książki. Stąd wynikło powstanie działu książki mówionej i uruchomienie usługi „Książka na telefon”. Naszym atutem jest rozbudowany księgozbiór wzbogacany na bieżąco o nowości wydawnicze. Każdy zakup poprzedzony jest analizą potrzeb czytelników oraz śledzeniem najnowszych trendów wydawniczych.
W 2017 roku po raz drugi przystąpiliśmy do konsorcjum Ibuk Libra. Dzięki temu nasi czytelnicy będą mieli dostęp do kilkuset e-booków. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom sukcesywnie wzbogacamy księgozbiór biblioteki o audiobooki. Pod koniec 2016 r. uruchomiliśmy nowy system katalogowania i udostępniania książek MAK Plus.
W minionym roku przybyło nam aż 892 woluminy. Z dotacji z Programu Biblioteki Narodowej zakupiono książki o wartości 4.460 zł. Z naszych zbiorów skorzystało w 2016 roku 512 czytelników, tj. o 27 więcej niż w roku poprzednim. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszej biblioteki oraz jej filii w Bystrym, jak również do korzystania z katalogu online zamieszczonego na naszej stronie.

Dyrektor GBP w Wilkasach Joanna Łępicka

FILIA GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W BYSTRYM
(BUDYNEK GIMNAZJUM)
wtorki       8.00-16.00
czwartki    8.00-16.00


biblioteka4jpg [300x200]                 biblioteka6jpg [300x200]

ZAPRASZAMY DO KSIĘGOZBIORU BIBLIOTEKI! (kliknij, aby wejść!)

NASI PATRONI:

czytelnictwojpg [264x110]                        instytutjpg [85x110]                           bibliotekajpg [353x110]