Wernisaż fotografii Krystyny Durtan w Spytkowie

Serdecznie zapraszamy na wernisaż interesujących fotografii Krystyny Durtan. Odbędzie się on 28 września 2017 r. (czwartek) o godz. 13.00 w „Galerii na śmieciach” przy Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie.

Autorka twierdzi, że właściwie nie rozstaje się z aparatem. Pracując we własnym gospodarstwie i Zakładzie Urządzania Terenów Zielonych zawsze miała wiele okazji do wykonania interesujących ujęć. W swojej karierze zawodowej zajmowała się ponadto renowacją zabytkowych parków czy pielęgnacją i chirurgią drzew. Aktualnie należy do Giżyckiej Grupy Fotograficznej. Zdjęcia artystki były kilkakrotnie nagradzane w konkursach fotograficznych o tematyce przyrodniczej (m.in. przez Mazurski Związek Międzygminny - Gospodarka Odpadami). Głównym tematem prac pani Krystyny jest natura, którą pokazuje wydobywając najciekawsze detale, często niewidoczne na pierwszy rzut oka. Na zdjęciach można zatem dostrzec poszczególne elementy skrzydeł motyla czy też podziwiać niezwykłe kolory fotografowanych z bliska kwiatów.

Jest to już kolejna wystawa na terenie zakładu. Została ona poprzedzona pracami polskich i zagranicznych artystów m.in. Krystyny Szepietowskiej, światowej sławy twórczyni gobelinów, Andrzeja Sołtysiuka, znanego malarza odznaczonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Gloria Artis” oraz Michaiła Sołdatenkowa, artystę z obwodu kaliningradzkiego. Wystawę będzie można oglądać do końca grudnia 2017 r. Po wernisażu dla chętnych organizatorzy przygotowali możliwość zwiedzania zakładu.